Все, що нам потрібно для веслування на річці
Зміст |
Вступ
Сезон катання на човнах починається з відкриттям річок у квітні. Кожного літа тисячі людей вирушають на річку, щоб відпочити. Водний туризм просто має свою особливість, мабуть тому що в наших країнах він пов'язаний з багатьма традиціями і фольклором.
Однак зібрати речі для водного відпочинку, можливо, навіть складніше, ніж вибрати правильне спорядження для походу чи класичної відпустки. Ви повинні мати з собою все необхідне, тобто речі для кемпінгу, для переодягання, приготування їжі та сну, в той же час багато не набереш через громіздкість. Тому ви мусите бути уважні, щоб зберегти свої речі від намокання. Звичайно, правильно зібрані і упаковані речі для водного відпочинку залежить від багатьох факторів, найважливіше, про що не варто забувати, ми написали для вас у сьогоднішній статті.
Що потрібно дізнатися перед поїздкою
Перш ніж почати складати список і пакувати речі, дізнайтесь наступне:
Погода
Перевірте прогноз погоди на дату запланованої подорожі. Ви підберете одяг відповідно до прогнозу погоди. Якщо ви збираєтеся в багатоденну подорож, погода також може вплинути на те, як ви проведете ніч. Під час дощу вам точно спатиметься краще в наметі, ніж у гамаку. Також потрібно враховувати, що ввечері біля води є холодніше. Тому від температури в прогнозі віднімаємо приблизно 5 градусів.
Оренда
Також дізнайтеся, що можливо орендувати та чи є вільні човни, байдарки. Найактуальніші спорядження це є весла, гермомішки, жилети, мотузки для кріплення човна, переважно i шоломи. Тим не менш, важливо переконатися, що у вас дійсно все буде доступно. Деякі прокатні компанії також пропонують можливість транспортування ваших речей наземним транспортом, у цьому випадку ми рекомендуємо вибрати одне компактне місце багажу, яке можна легко переносити.
Одноденна подорож
Якщо ви збираєтеся в подорож на човні лише на один день, рекомендуємо взяти з собою:
- Водне взуття - незалежно від того, виберете спеціальне неопренове або старі теніски, - це взуття має бути відповідно з закритим носком, має міцно тримаються на нозі і підошва не повинна ковзати. Взуття захищає ноги від гострих предметів у воді, а також не має вбирати воду (вологу). Босоніжки, крокси або сліпони не рекомендуємо, тому що, вони попливуть, коли ви вперше вийдете з човна у воду, і вони не захистять вас, якщо ви натрапите на гострий або слизький камінь.
- Завжди беріть з собою у подорож, дві пари взуття - одні на воду, інші на сушу. Для багатоденної подорожі найкраще вибрати водонепроникне взуття для кемпінгу.
- Аптечка - особисті ліки можна додати до класичної аптечки, а також водонепроникні пластирі.
- Документи і гроші.
- Водонепроникний чохол для мобільних телефонів та іншої електроніки - незалежно від того, чи збираєтеся ви в більш спокійне плавання, ми рекомендуємо ретельно захищати електроніку від води та вологи. Електроніка найбільш чутлива до пошкоджень при намоканні.
- Перекус.
- Головний убір - найкращий вибір кепка або капелюх. Від сонця часто ніде сховатися, тому він захистить вас від теплового удару.
- Сонцезахисні окуляри.
- Пляшка для води - дотримуватися питного режиму.
- Дощовик- якщо прогноз погоди несприятливий.
-
Човни та байдарки
-
Весла
-
Шоломи для веслування
-
Рятувальні жилети та нарукавники
-
Одяг та взуття для веслування
-
Аксесуари для веслування
-
Гермомішки
-
Насоси
Багатоденна подорож
Для багатоденної подорожі на воді упакуйте все з попереднього списку, а крім того обов'язково додайте:
- Одяг
- Водонепроникну куртку, дощовик, пончо - прогноз погоди попередить вас, чи буде дощити. Навіть якщо прогноз безхмарний, візьміть з собою дощовик. Добре послужить вам у справжню дощову погоду водонепроникне пончо, яка збереже вас повністю сухими. Для завзятих веслувальників в асортименті також є спеціальні куртки, які пристосовані для водного туризму. Їх крій дозволяє без труднощів веслувати, матеріал, як правило, зроблений з неопрену, і часто всередині куртки ви знайдете зручну кишеню на блискавці.
- Купальники та плавки
- Нижня білизна
- Шкарпетки - підходить для сухого взуття, а також якщо ноги мерзнуть ввечері.
- Футболки з коротким і довгим рукавом - довгий рукав особливо стане в нагоді холодними вечорами. Виберіть матеріал одягу в цьому випадку синтетичні, тому що сохнуть швидше і краще аніж натуральні.
- Шорти і довгі штани для вечора.
- Одно чи двошарові - вибирайте за прогнозом погоди
- Гермомішки - можна, звичайно, зберігати речі в бочці, але покладатися тільки на неї не варто, адже вона не завжди герметична на 100%. Найнадійніший варіант – упакувати все в поліетиленові пакети, а ще краще – в водонепроникні мішки, які можна придбати в різних розмірах. Водонепроникні мішки часто також мають петлі, за допомогою яких їх можна прикріпити до човна. Якщо ви хочете бути абсолютно впевнені, що все залишиться сухим, то про всяк випадок помістіть всередину бочки водонепроникний пакет. Великим трендом останніх років став водний туризм, а саме SUP- дошки, до них можете прикріпити гермомішок спеціальною самоклеючою стрічкою, що гарантує максимальне зчеплення.
- Карту веслувань із позначенням небезпечних місць - у випадку паперової карти, стане в нагоді водонепроникний чохол для карти.
- Репелент.
- Засоби гігієни і рушник, який швидко сохне.
- Намет - окрім ночівлі під наметом, у вас, звичайно, є можливість спати під зірками або в гамаки відповідно до погодних і температурних умов. Однак більшість людей вибирають намет під час кемпінгу. Ми рекомендуємо двошаровий намет, в ідеалі, а також якомога менший. Подвійне покриття, як випливає з назви, складається з двох шарів, тоді як зовнішнє покриття (так званий тент) є водонепроникним. Його найбільшою перевагою є просто захист від конденсації води. Детальніше про вибір наметів ви можете прочитати в нашій статті Як вибрати намет.
- Килимок - пропонуємо більшу кількість видів килимків - пінні, надувні, самонадувні, ... Тільки ви вирішуєте, яка з них стане ідеальним партнером для сну на природі. Якщо ви ще не маєте килимка і шукаєте правильний за власними критеріями, рекомендуємо вам прочитати нашу статтю Як вибрати килимок.
- Спальний мішок - якщо у вас ще немає спальника, наша стаття допоможе вам зробити правильний вибір Як правильно вибрати спальний мішок.
- Налобний ліхтар або ліхтарик
- Мультитул - пила, молоток або кресало - все це, звичайно, може стати в нагоді на воді або потім у кемпінгу. Насправді ми беремо на човен лише найважливіші речі, але мультитул є інструмент який замінить вам до 34 різних інструментів.
- Розкладний пальник, малий балон, запальничка, дорожні столові прибори
- Харчування - не в кожному кемпінгу буде можливість поїсти. Упакуйте достатньо продуктів з довгим терміном зберігання, закуски, які можна з’їсти по дорозі, теж стане в нагоді готова їжа в подорожі. Інші варіанти харчування залежно від умов у кемпінгу.
- Міцну самоклеючу стрічку.
- Туалетний папір.
Це теж може стати в нагоді: сокири, пилки, термокружки, запасна мотузка (її також можна використовувати як шнурок для розвішування мокрої білизни).
Вирушаючи на воду за кордон, не забудьте оформити медичну страховку.
Бажаємо Вам приємного відпочинку на воді!
Корисні посилання
Автор: Павліна Горнякова
Ресурси: архів 4camping