Нарешті прийшла пора для сплавів на байдарках, каное, каяках та інших плавзасобах, які знайдуться у вас в гаражі. Ріки повняться водою, пляшки наповнюються пивом і серце не одного прихильника відпочинку на воді вже не може дочекатися омріяної подорожі. В думках ви вже бачите, як розсікаєте веслом іскристу поверхню річки, доброзичливо посміюєтесь над новачками, які цього року вперше будуть змагатися на воді з "зеленим змієм", а ввечері просто неба сидите біля вогнища з друзями, співаєте та граєте на гітарі.
Нарешті прийшла пора для сплавів на байдарках, каное, каяках та інших плавзасобах, які знайдуться у вас в гаражі. Ріки повняться водою, пляшки наповнюються пивом і серце не одного прихильника відпочинку на воді вже не може дочекатися омріяної подорожі. В думках ви вже бачите, як розсікаєте веслом іскристу поверхню річки, доброзичливо посміюєтесь над новачками, які цього року вперше будуть змагатися на воді з "зеленим змієм", а ввечері просто неба сидите біля вогнища з друзями, співаєте пісні та граєте на гітарі.
Для тебе, кому хвилини очікування затьмарюють думки про все начиння, яке треба взяти з собою, ми приготували цю невелику статтю, в якій розкажемо, як правильно вибрати спальник для відпочинку на воді.
Як я уявляю спальник для сплаву
Очевидно, ви будете сплавлятися відкритими водоймами, тобто вибирати спальник будете від весни до осені. Він не обов'язково має бути найменшим у своїй категорії, головне, щоб ви його змогли запхати до гермомішку. Тут скоріше йдеться про те, щоб ви в нього без зайвих зусиль потрапили після декількох (читай "багатьох") стопок коньячку. Надавати перевагу краще спальникам із синтетичним наповнювачем. До них можна залізти та грітися біля вогнища та, на відміну від пухових, вони не вимагають стільки догляду і до того ж ви не будете про них надто перейматися, якщо "зелений змій" вас подолає і ви вирішите заночувати поза наметом.
Такий спальник не повинен коштувати мільйони, але спальники з різними температурами комфорту будуть коштувати по-різному і тільки вам відомо, наскільки ви здатні переносити холод. Майте на увазі, що біля води частіше всього буває холодніше, ніж обіцяють синоптики, а після цілого дня веслування ви будете доволі зморені. Можливо, ви думаєте, що алкоголь допоможе зігрітись, але на практиці від нього тільки розширюються судини і ви втратите тепло раніше, аніж встигнете залізти до спальника. Тому ми вам не рекомендуємо брати тоненький літній спальний мішок, натомість трисезонний спальник буде універсальним вибором.
Конкретні рекомендації
На вашому місці ми б розглянули такий варіант, як Pinguin Mistral. Згідно з нормами, він рекомендований для температури 3/-3 °C (комфорт/ліміт), виготовляється в різних розмірах, таким чином підійде для будь-якої постави, а стійкий зовнішній матеріал здатний витримати будь-які негоди. Або як би вам сподобався спальник, який прямо призначений для водного туризму та продається вже в гермомішку? Ми говоримо про Coleman Pathfinder (3/-2 °C), з яким ви зекономите місце в основному гермомішку для решти речей. За розумні ціну можна також придбати надійний Trimm Walker (1/-4 °C), а якщо ви хочете насправді зручний спальник, придивіться до Vango Nitestar 250 (2/-3 °C). Його внутрішня сторона виготовлена з шліфованого поліестеру, який на дотик нагадує бавовну. Хай вас не лякають його розміри у складеному вигляді, спальник можна легко стиснути за допомогою компресійного чохла.
А що робити тим, хто вночі звик до простору і в коконі нормально не виспиться? Тоді на допомогу приходять спальники-ковдри. Але, на жаль, в них забагато вільного місця, яке треба буде зігріти теплом власного тіла, тому на природі вони не надто ефективні. До того ж вони доволі важкі та об'ємні. Якщо вам це не вадить, гляньте на Pinguin Blizzard (4/-1 °C) або тепліший Zulu Kabru (0/-5 °C) чи екстра широкий Trimm Divan (3/-9 °C).
Без килимка не обійтись
Якщо спальник ви вже вибрали, прийшов час задуматися над гарним килимком. Адже злежані волокна майже не ізолюють (з них витиснуте повітря) і тепло від вашого тіла без перешкод іде в землю. Тут вас чекає також доволі широкий вибір. Можете вибрати "пінку", якій не страшні гострі гілки та яка здатна витримати будь-які непереливки. Наприклад, Robens ZigZag Slumber W чи Husky Foal 1.2.
Менші за об'ємом, але при цьому зручніші будуть самонадувні килимки, які майже повністю надуваються самі. Висоту килимка вибирайте 2,5 – 3,8 см. Ми вам рекомендуємо придивитись, наприклад, до численних моделей від чеських виробників Yate або Pinguin.
Тож щасливого плавання!
Джерела: archiv autora, unsplash.com