Запах взуття. Цікава тема. Пахне не дуже гарно, про це не хочеться говорити, приємних відчуттів це не викликає. Хтось бореться з ним щодня, хтось тільки дивується запаху взуття. Боріться з ним разом з нами!
Наша стаття підкаже вам, як позбутися тривалого та короткочасного запаху взуття. Простіше кажучи, як зробити, аби взуття «не смерділо». Звісно, найкраще запобігти проблемам.
Як боротися з запахом взуття після тривалого простою
Ви, швидше за все, будете боротися із запахом взуття, навіть якщо носите його лише частину року. Якщо ви залишили свої брудні зимові черевики у взуттєвій шафі на кілька місяців, то на початку нового сезону вам потрібно буде трохи попіклуватися про них. У вологому середовищі розмножуються бактерії, і ви, швидше за все, відчуєте неприємний запах взуття, коли відкриєте коробку.
Було б безглуздо викидати взуття у смітник тільки через запах. У вашому розпорядженні є досить широкий спектр ефективних варіантів:
- Швидке, ефективне та просте рішення чекає на вас зовні. Сонячні промені або ультрафіолетове світло знищують бактерії. Витягніть устілки й дайте їм провітритися на свіжому повітрі. Залиште їх так на кілька годин.
Порада: Не піддавайте шкіряні та замшеві вироби впливу прямих сонячних променів. Вони можуть витримати трохи сонця, але цілий день на сонці може пошкодити кольори. А ще краще - читайте далі, щоб дізнатися, як правильно доглядати за шкіряним взуттям.
- Ви можете використовувати силу природи навіть взимку. Мороз вбиває бактерії так само, як і сонце. Якщо на вулиці не дуже холодно, покладіть взуття в пакет і покладіть його в морозильну камеру на 12 годин. Після цього часу на бактерії буде накладено вето.
Порада: Кладіть у морозильну камеру тільки повністю сухе взуття. Інакше в них замерзали б крихітні крапельки води, і вони практично не висихали.
- Якщо запах від взуття не зникає навіть після перебування в морозильній камері або на сонці, скористайтеся дезодорантом. Сучасні дезодоранти не просто дарують приємний запах. Наприклад, продукти SmellWell запобігають розмноженню бактерій у взутті. Вони поглинають вологу, залишаючись повністю функціональними до 6 місяців. Якщо ви не використовували ці продукти у взуття\і, SmellWell також підходить для домашнього господарства.
Опис: Спробуйте новинку зі Швеції від Smellwell.
- З усіх можливих способів позбутися запаху взуття та внутрішньої вологи, забудьте про сушіння феном або навіть про те, щоб поставити взуття в духовку. У цьому випадку ви піддаєте взуття занадто високій температурі, що не дуже добре для матеріалів. Замість цього використовуйте спеціальні сушарки для взуття.
- Лимонний сік, який поглинає неприємний запах, також є серед домашніх помічників, які допоможуть вам на шляху до усунення запаху з взуття. Досить соку половини лимона. Змішайте його з 100 мл спирту (або горілки). Алкоголь вбиває бактерії. Використовуйте обприскувач для рослин, щоб обприскати взуття.
- Сіль також має антибактеріальну дію. Насипте кристали солі у взуття й дайте йому відпочити. Сіль вбирає вологу, а ароматична сіль додає аромату.
- Любителям домашніх тварин ми також з радістю порекомендуємо наповнювач для котячого лотка. Поглинає запахи та вбирає вологу.
Обережно: Хоча це перевірені часом поради, будьте обережні, використовуючи їх. Використовуйте їх спочатку на меншій і прихованій частині взуття. Деякі матеріали можуть змінювати колір або текстуру.
|
Як вибрати туристичне взуття
Або як вибрати трекінгове взуття. Адже ідеальне туристичне взуття - це основа успіху та гарних відчуттів від походу. Щоб не вирушити у міських кросівках чи навіть сандалях, читайте про те, вибрати туристичне взуття.
>>>ЧИТАТИ ДАЛІ <<<
|
Як позбутися одноразового запаху взуття
Хоча ви не страждаєте від неприємного запаху, ви можете раптово відчути неприємний запах, що виходить від вашого взуття після того, як ви його зняли. Існує швидке рішення. Для цих випадків підійдуть різні спреї, дезодоранти для взуття або дезодоранти для ніг . Будьте обережні з тим, що ви взуваєте на ноги. Окрім запаху, ви також можете зіткнутися з алергією на один з інгредієнтів.
Порада: Дезодоранти наповнюють взуття приємним запахом. Спреї з антибактеріальною дією знищують причину неприємного запаху. Дезінфікуючий засіб для взуття просто повинен бути частиною вашого спорядження вдома та в дорозі.
Можливо, вам доведеться спробувати кілька різних спреїв. Вони працюють за різними принципами. Вони містять різні речовини, деякі - колоїдне срібло, інші - спирт, і тому діють лише на певні види бактерій.
Якщо у вас немає під рукою спрея, використовуйте домашній перевірений спосіб. Покладіть кілька зволожених пакетиків чорного чаю або цитрусової цедри у взуття. Ви також можете спробувати суміш оцту, води та чаю або ефірної олії. Оцет природним чином дезінфікує та поглинає запахи. Потім дайте взуттю вільно провітритися.
Ви також можете подумати про швидку дію у вигляді пральної машини. Подумай гарненько. Ви, ймовірно, більшою чи меншою мірою деформуєте взуття, коли будете прати його навіть на низьких швидкостях. У теплій воді клей може ослабнути й підошва може відклеїтися. Металеві деталі можуть покритися іржею після використання миючих засобів.
З іншого боку, ви повинні вимінювати устілки у своєму взутті. Якщо вони якимось чином пошкоджені, розтоптані або тріснули, краще замінити їх на нові, вони коштують недорого. Бактерії люблять прилипати до таких місць.
Опис: Пральна машина та взуття зазвичай не є ідеальними партнерами.
Причини запаху взуття
Стопи природним чином випаровують рідину з організму. Під час занять спортом ми більше потіємо, а волога утримується в замкненому просторі взуття. У той час як спітнілі футболки після пробіжки перуться або сушаться, взуття закрите й має властивість утримувати вологу. Стопи відрізняються великою кількістю потових залоз.
Піт сам по собі не має специфічного запаху. Він складається на 99% з води. Проблема в бактеріях, які розмножуються під час реакції поту та шкіри.
Опис: Ви самі можете опинитися в такій ситуації. Якщо ви ступите в калюжу, вода потече всередину, разом із провідниками запахів.
Порада: Найкращий спосіб уникнути намокання взуття - вибрати матеріал Gore-Tex і відповідну гідроізоляцію.
Мокре взуття має зворотну дію на шкіру. Тут розмножуються бактерії, що викликають екзему та грибок стоп. Суха шкіра більше лущиться, або шкіра стає червоною та свербить.
Також спробуйте деякі інші домашні засоби для видалення вологи :
- покладіть харчову соду у своє взуття,
- дитячу присипку,
- порошок для розпушування,
- покладіть в них зім'ятий газетний папір.
Завдяки генетиці ви можете боротися з пітливістю ніг протягом усього життя. Надмірна пітливість ніг частіше зустрічається у чоловіків. Надмірне потовиділення визначається як підвищене виділення поту навіть у моменти відпочинку, коли ви не займаєтеся спортом, і коли не спекотно. За оцінками, до 3% населення страждає від стану, відомого як гіпергідроз (підвищена пітливість ніг). Це також характерно для пубертатного періоду. Однак є й інші періоди або проблеми зі здоров'ям, які пов'язані з надмірним потовиділенням:
- менопауза,
- діабет,
- ожиріння,
- утримання від алкоголю чи препаратів,
- стрес
Якщо ця проблема виникла раптово, проконсультуйтеся з лікарем.
Як запобігти неприємному запаху взуття
Найпростіше рішення для запобігання запаху взуття - це часте провітрювання.
- Загалом, ноги менше потіють у сітчастому взутті, повітропроникних матеріалах і трикотажних виробах. Остерігайтеся синтетики. У випадку з синтетичними матеріалами дійсно потрібно спробувати. Тому ви можете відфільтрувати взуття за складом матеріалу, для трекінгу спробуйте, наприклад, взуття зі шкіри.
- Основою профілактики є, звичайно ж, постійна гігієна ніг. Вологі серветки також добре допомагають.
- Не забувайте очищати та ретельно мити ділянки між пальцями. Нанесіть на ноги антибактеріальний крем.
- Негайно видаліть будь-який запах.
- Придбайте антибактеріальні шкарпетки та антибактеріальні устілки для взуття. Їхній склад ускладнює розмноження бактерій. В основі - натуральні матеріали. Бамбукові шкарпетки - найбільш підходящі, а шкарпетки з мериносової вовни- підходять для зими. Вони зберігають тепло, а якщо ви в них спітнієте, мериносова шерсть не вбирає запахи.
- Регулярно перевіряйте стан взуття та устілок. Міняйте взуття протягом дня, не проводьте в ньому цілий день. На роботі перевзувайтеся в капці. Якщо ви часто мерзнете в офісі, спробуйте пір'яні капці.
Порада: Обирайте взуття відповідно до запланованої активності. Подивіться, як правильно вибрати взуття для походів і бігу по бездоріжжю.
Корисні посилання
Автор: Люція Кручкова
Джерела: архів 4camping, unsplash.com