Ох, ці ранкові хвилини, коли холод починає повзти спальним мішком з ніг вгору. Ми вам дамо кілька порад щодо вибору підходящого спального мішка та поділимося хитрощами, як можна боротися з холодом.
На старт, увага, марш...
Що ж, почнемо вибирати спальний мішок для жінки. Мова піде про комфортну температуру, довжину та форму. Не забудемо також згадати про особливості спальних мішків, призначених для жінок, такі як, наприклад, додатковий ізоляційний матеріал в області ніг або інші підкладкові матеріали.
1. Температурні показники
Щодо температури, як ви прочитаєте у статті Спальні мішки - ізоляційні матеріали та призначення за температурою, будете дотримуватися температури комфорту. Однак працювати з нею потрібно ще й з оглядом на терморегуляцію вашого тіла. Якщо ви занадто мерзлякуваті, сміливо вибирайте набагато тепліший спальник, ніж вам потрібно, зрештою, його завжди можна розстібнути, а от прогріти всередині буде складніше.
2. Довжина спальника
Довжина спального мішка дуже важлива. Якщо ви будете "плавати" у спальному мішку, вашому тілу доведеться докласти зусиль, щоб нагріти весь вільний простір всередині мішка. Для декого, хто так сильно не гріє, ця деталь може означати різницю між теплом та холодом. В ідеалі, спальний мішок повинен бути на 5-10 см довше вашого зросту. Якщо спальний мішок буде занадто маленький, ваше тіло стискатиме стінки спального мішка і разом з ними й ізоляційний наповнювач. У тих місцях тепло буде виходити зі спального мішка, і, навпаки, холод буде потрапляти ззовні.
Якщо ваш зріст не більше 175 см, у вас досить широкий вибір. Таку фігуру виробники вважають жіночною, та вигадують різноманітні покращення для жіночих спальників. Наприклад, бренд Pinguin у варіантах для «леді» (спальні мішки Savana, Mistral та Comfort) використовує шліфований поліестер всередині спального мішка. Він функціональний і відводить вологу з поверхні тіла, але це не холодна плащівка, навпаки. На дотик як бавовна. Жіночі спальні мішки Husky також мають багато різних вигадок. Annapurna Ladies та Ladies Majesty, крім іншого, мають додатковий мішок для ніг в нижній частині спальника, Ladies Motion має додаткові шари ізоляції в області грудей та ніг.
Подібні й укорочені Sf варіанти спальних мішків бренду Boll, які мають більшу кількість ізоляційного наповнення від колін вниз. Також ви можете знайти скорочені моделі в асортименті деяких спальників Vango та Hannah. Якщо ви трохи вищого зросту, не буде проблемою вибрати спальний мішок навіть розміром 185 см або 195 см, тут пропозиція спальних мішків більша, просто не розраховуйте на згадані елементи, наприклад, додаткову теплоізоляцію ніг. Принаймні ви зможете загорнути ноги в легку флісову толстовку, яку ви також можете надіти. Вищезгаданий шліфований поліестер знайдете й у довших спальних мішках від брендів Vango або Boll.
3. Форма спальника
Тепер давайте розглянемо форму спальних мішків, в основному ви можете вибрати між коконом і ковдрою. З точки зору тепла, кокон ефективніше. Як і при виборі правильної довжини, така форма виключає зайвий вільний простір спальника.
Однак якщо ви знаєте, що така форма спальника занадто вузька для вас і що ви не будете спокійно спати в ньому, у вас не має іншого вибору, як вибирати серед спальників-ковдр. Зазвичай вони вже випускаються однакової довжини 185 - 190 см, з цієї серії виключаються хіба що більш довші спальники. Тому такий спальний мішок повинен бути максимально теплим. Вам може сподобатися Zulu Kabru з температурою комфорту 0 °C або Pinguin Blizzard 4 °C. Обидва спальні мішки досить м'які всередині.
Поради, як зігрітися
Але що робити, якщо у вас по-справжньому теплий спальний мішок, але ваша терморегуляція настільки мізерна, що ви все ще прокидаєтесь вночі від холоду? Або коли у відпустці ви почали хворіти й не можете зігрітися?
- Почнемо з голови. Через голову втрачається близько 30% тепла, тому хороша шапочка - це така перша допомога.
- В області шиї ви, ймовірно, знайдете у своєму спальному мішку якийсь комір. Можливо, ви його взагалі не використовуєте, що було б шкода. Коли ви затягнете його навколо шиї, він ізолює ваше тіло у спальному мішку. Це як закрити кришку термоса.
- За цим слідують тулуб і ноги - найкраще вдягніть теплу термобілизну, в ідеалі - з вовни або поліпропілену (поліестер гірше утримує тепло). Уникайте бавовни, яка поглинає вологу з організму і холодить.
- На ноги вдягніть вільні теплі шкарпетки. Якщо вам все ще холодно в ноги, візьміть із собою зігріваючі устілки, спальний мішок буде деякий час зберігати їх в теплі. Або заваріть перед сном чай у твердій пляшці (наприклад, Nalgene Wide Mouth). Вночі він буде вас зігрівати, а вранці ви його теплим вип'єте.
- Якщо ви подорожуєте з коханим, який не страждає від холоду, ви можете придбати спальні мішки з правою і лівою блискавкою і з'єднати їх на ніч. Коханий нагріє для вас простір у спальнику. Просто майте на увазі, що спати у з'єднаних спальних мішках - не найзручніший варіант.
- Також не слід вживати алкоголь перед сном, оскільки він розширює судини й тіло втрачає багато енергії у вигляді тепла. Вночі вона вам буде бракувати. Якщо ви все ж таки бажаєте випити келих вина, то краще насолоджуватися ним у своєму спальному мішку.
- В жодному разі не лягайте спати голодними та безпосередньо перед сном трішки потренуйтеся. Таким чином ви можете розігріти кров навіть вночі, кілька присідань можуть врятувати ситуацію, й до того ж ви станете ще сильнішими.☺
Джерела: unsplash.com