Планування - це основа безпечних гірськолижних походів і пересування в горах. Давайте разом розглянемо кілька важливих моментів, які ви не повинні недооцінювати перед своєю гірськолижною пригодою в засніжених горах.
Ключові локації
Першим кроком у плануванні має стати позначення вашого лижного туру на карті. На додаток до маршруту, однак, уважно занотуйте так звані ключові локації, тобто місця, де існує потенційна небезпека, або де вам потрібно змінити спосіб пересування, наприклад, надіти кішки, прив'язатися до мотузки тощо. Потім потрібно оцінити критичні місця з точки зору поточної лавинної ситуації та загального прогнозу. Слідкуйте за ними до самої дати сходження, оскільки погода й попередження в горах швидко змінюються. При плануванні маршруту також важливо враховувати можливості окремих учасників групи та не переоцінювати їх технічну та фізичну підготовку.
Вивчіть ключові локації заздалегідь. Плануйте різні способи їх подолання, вивчайте рельєф і його крутизну в окремих місцях, а також в околицях, тобто те, що знаходиться вище та нижче маршруту.
Погода
Також подумайте про погоду й визначте погодні умови, за яких можна здійснювати похід, і необхідну видимість на місцевості, особливо на спуску. Погода - важливий фактор, від якого залежить, чи зможете ви взагалі поїхати в це місце. Головною проблемою для вас буде хмарність і вітер, які впливають на видимість та лавинну небезпеку.
Що взяти з собою?
Після оцінки ключових локацій і погоди необхідно вибрати необхідне обладнання. Керівник групи повинен дати вам список необхідних продуктів, виходячи зі складності підйому та спуску. Але що взагалі потрібно покласти в рюкзак практично для кожного гірськолижного туру?
Альтернативні маршрути
По дорозі ви можете зіткнутися з багатьма змінами, які вплинуть на ваш план, і вам доведеться шукати альтернативний маршрут або ціль. Завжди необхідно заздалегідь підготувати запасний план, який дозволить вам змінити маршрут на інший пункт призначення. Планування лише одного маршруту без альтернатив є дуже ризикованим.
Часові рамки повинні бути дуже точними, так само, як і налаштування параметрів на вашому обладнанні. Тримайте маршрути на карті з оцінкою при собі. Плануючи свій графік, остерігайтеся аспектів, які можуть несподівано подовжити вашу подорож, таких, як несподівані перерви, зміни погоди, прокладання стежок, переоцінка фізичної підготовки людей або їхніх технічних навичок.
Дотримання інтервалів
Частою причиною травм є падіння під час спуску. Тому будьте обережні та пристосовуйте свою манеру їзди до консистенції снігу. Також існує високий ризик сходження лавин під час падінь. Для безпеки не забувайте про достатню дистанцію від інших членів групи. Під час спуску рекомендується дотримуватися дистанції до 30 метрів, під час підйому вистачить 10 метрів від інших членів групи. Круті схили (тобто менше 30°)завжди повинні координуватися керівником групи.
|
Що таке скі-альпінізм?
Скі-альпінізм є дуже популярний в останні роки. Чи знаєте ви, що перед тим, як вибрати обладнання, ви повинні чітко розуміти, якою з дисциплін скі-альпінізму ви будете займатися?
>>> ЧИТАТИ ДАЛІ<<<
|
Уважність
Також шанобливо ставтеся до природи, коли займаєтеся спортом у горах.
І останнє, але не менш важливе, звичайно, завжди тримайтеся своєї групи, яка повинна бути не більше 6 осіб. Спілкуйтеся з будь-якою іншою групою, яка знаходиться поруч, і будьте уважні до інших. Хтось, хто залишається на стоянці або вдома, повинен знати деталі вашої подорожі.
Корисні посилання
Автор: Зденек Батек
Джерела: архів 4camping, unsplash.com