Туристичний рюкзак і що в нього упакувати
Зміст: |
Вступ
Ви з цим знайомі? Ви їдете в подорож, як і багато разів раніше, і кожен раз наполегливо створюєте список потрібних речей, і кожного разу ви боїтеся, що знову щось забудете. Саме в цьому вам може допомогти наша стаття про те, що брати з собою в туристичний рюкзак. Конкретний список дуже індивідуальний. Це залежить від того, на скільки ви їдете, де будете харчуватися, як ви оснащені, які у вас фінансові можливості, де ви будете спати, чи їдете ви один, чи з дітьми тощо. Але кожен з вас, безумовно, знайде щось корисне для себе у цій статті.
Для одноденної поїздки - рюкзак об'ємом 20-30 л
- Їжа
- Напої - термос взимку
- Гроші/банківська карта
- Документи - посвідчення особи
- Заряджений мобільний телефон із автономними картами та завантаженою програмою Дія
- Туалетний папір.
- Відповідно до уподобань, потреб і прогнозу погоди: навушники, mp3-плеєр, вбудована карта, водонепроникна куртка, дощовик на рюкзак (зазвичай частина рюкзака, але не завжди), вітровка, толстовка, солнцезахисний крем, сонцезахисні окуляри, налобний ліхтарик.
Гірська переправа вихідного дня - рюкзак 35-55 л
Зі ночівлею та їжею на турбазі.
Гігієна
- Рушник
- Зубна щітка
- Зубна паста
- Гребінець
- Бальзам для губ
- Туалетний папір
- Універсальний миючий засіб для тіла, волосся та посуду
- Репелент - вибирайте браслети, гелі або спреї
- Паперові носові хустки
|
Як правильно зібрати рюкзакУ кожного свій специфічний стиль, кожному підходить щось різне. Але що підходить нашому тілу? Чи є якийсь правильний спосіб упакувати рюкзак? |
Продукти харчування та напої
- Їжа - наприклад, батончики , солодощі, горіхи, закуски, хліб, фрукти, змащений хліб або тости в перший день
- Обіди, якщо ви не плануєте на базі - наприклад, Adventure Menu, більші закуски, макарони, приготовані в перший день або рис з білком (тофу, м'ясо), хліб, міцні пасти.
Примітка - уникайте їжі в скляних банках через вагу - Ви також можете спробувати тактичну їжу Trek´n Eat, де ви поєднали основні страви та закуски – для приготування вам знадобиться лише гаряча вода.
- Ніж
- Пляшка на воду , питна система, бажано обидва.
Примітка: Перед поїздкою дізнайтеся, де у вас є можливість наповнювати воду по дорозі та відповідно відрегулюйте об’єм ємностей для води. У день слід випивати близько 2,5-4 літрів рідини (залежно від погоди та інтенсивності). - Термос взимку
Одяг
- На наступний день білизну й шкарпетки
- Одяг відповідно до правильного шарування
- Примітка: Не покладайтеся так сильно на прогноз погоди під час переходів у вихідні дні, вона може дуже швидко змінитися протягом дня. Тому майте обладнані для дощу, вітру та похолодання. Якщо у вас зібраний одяг на наступний день, то ви можете одягнутися в нього ввечері і спати в чистому. Якщо ні, то я рекомендую упакувати нижній шар на ніч, він не займе місця, нічого не важить, вночі вам буде комфортно, і речі з першого дня зможуть провітритися і висушити протягом ночі.
Швидка допомога
- Анальгетики
- Перев'язувальний матеріал
- Дезінфекція
- Еластичний бинт
- Пластирі
- Ножиці, шпильки
- Термофольга
- Енергетичний гель
- Протидіарейні препарати
- Дезінфекція води, наприклад, Sanosil
- Ліки, які ви приймаєте регулярно
|
Основне орієнтування на картіКласична паперова карта залишилася в минулому чи вона знайшла своє місце в сучасному світі розумної електроніки, оснащеної GPS-навігацією? |
Інше
- Заряджений мобільний телефон із автономними картами та завантаженою програмою Дія
- Паперова карта
- Зарядний пристрій для телефону або павербанк
- Банківська карта і достатньо готівки для проживання та харчування ( в ідеалі банкноти меншої вартості) - не покладайтеся на можливість оплати карткою
- Документи - посвідчення особи
- За потреби: водійські права, членські картки туристичних клубів
- Туалетний папір
- Камера, фотоапарат + зарядний пристрій
- Олівець + папір
- Зберігайте бронювання (житло, авіаквитки, квитки) у спільну пам’ять + офлайн-документи в пам’яті телефону (увага, більшість квитків на міжнародні рейси все ще потрібні у друкованому вигляді, тобто класично на папері)
- Робіть копії, скануйте документи та ідеально друкуйте в кольорі + зберігайте ці документи на USB-накопичувачі
Щоб спати за межами турбази, вам потрібно буде упакувати:
Якщо ви не хочете їсти тільки холодну їжу, то додатково:
- Пальник
- Балони
- Казанок
- Кружка
- Столові прибори
- Кухонний рушник
- Губка для посуду
- Сірники або запальничка
- Супи швидкого приготування, консерви, соуси, мівіна, кус-кус, сіль, цукор, чай, кава…
За потреби: навушники, MP3-плеєр, сонцезахисний крем, сонцезахисні окуляри, офлайн-словник, офлайн-розклади руху, налаштування роумінгу даних
Трековий рюкзак об'ємом 50-80 л
Багатоденні походи вже вимагають більшого вибору, що брати з собою, і сьогодення, коли все покращується та модернізується, спокушає вас взяти більше, ніж ви можете витримати. Зрештою, це завжди буде йти про компроміс між достатньою кількістю всього, вагою та розміром рюкзака. Це правда, що зайві грами для окремих речей легко додаються до кілограмів. З іншого боку, не забувайте бути готовим до ризикованих ситуацій, які можуть виникнути.
Візьміть усе зі списку для походу на вихідні + додатково:
Взуття
- Сандалі або теніски для перебування - ви можете залишитися в горах на два дні, під час тривалих заходів ви оціните можливість на деякий час розвантажити ноги, під час перерв або після етапу.
Одяг
- Мати 2-3 нижні шари (нижня білизна, футболка, штани), щоб можна було по черзі прати.
- 2-й шар (толстовка) - одній достатньо для більш тривалого походу. Для усунення запаху вибирайте натуральні або комбіновані матеріали.
- 3-й шар - куртка softshell
- Мембранна куртка - на випадок дощу і вітру
- Шорти
- Туристичні штани
- Штани від вітру та дощу
- Шапка, рукавички, шарф - товщина відповідно до умов
|
Як правильно вибрати рюкзак?Він заснований на двох принципах - принципі помірності і принципі комфорту. Купуйте рюкзак настільки великий, легкий або якісний, як вам потрібно. І головне, приміряйте його, щоб він добре на вас сидів. |
Інше
- Шиття - голка, нитка, шпилька
- Павербанк - можна два + зарядний пристрій. Підійде адаптер з кількома входами. Це економить місце в рюкзаку, і вам потрібна лише одна розетка, щоб зарядити всі ваші речі.
- Трекінгові палиці – на дводенні походи брати чи ні трекінгові палиці, варто вирішувати самостійно, але я однозначно рекомендую їх для багатоденних походів. Ви полегшите свої ноги, особливо на крутих спусках, при болях в колінах або при пухирях.
Їжа
Їжа займе у вас найбільше місця. Тому правильно плануйте, подивіться, де можна робити покупки вздовж маршруту, перевіряйте години роботи та докуповуйте на місцях, використовуйте можливість поїсти на турбазі тощо. Все, що ви несете, має відповідати основній умові, щоб було багатим енергією та поживними речовинами (як ланч ідеально підходить, наприклад, якісний шоколад, горіхи, спортивні батончики, сухофрукти, сушене м’ясо, тофу, протеїн, хліб). Більш важкі продукти, наприклад, консерви, беріть скоріше для різноманітності.
Упаковуючи та плануючи, завжди уявляйте, в яких умовах ви їдете. Можливо, ви все одно перекреслите половину перерахованих тут речей або, навпаки, додасте деякі речі до списку. Якщо у вас є якісь пристосування, які допоможуть вам у дорозі і які не повинні бути відсутніми у вашому рюкзаку, ви можете поділитися ними в коментарях.
Щасливої подорожі!
Аксесуари для рюкзаків:
-
Ремінці та пряжки
-
Питні системи
-
Замки для рюкзаків
-
Дощовики
-
Чохол для фотоапарата
-
Чохли та гермомішки
-
Гаманці
-
Косметичка
Kорисні посилання
Автор: Катержіна Балцарова
Джерела: архів 4camping, unsplash.com