Так часто ігнорована, і все ж таки важлива. На ній засновані відмінні результати спортсменів, але також і їх невдачі. Якщо ми нехтуємо цим тривалий час, це може призвести до тривалих або хронічних захворювань. Про що йдеться? Про регенерацію. Чому це так важливо? Як правильно відновлювати організм і що для цього потрібно?
По суті, тіло працює за простим принципом. Чим краще ми про нього піклуємося, тим краще воно працює. Однак у цьому твердженні є стільки суперечливих аргументів, що досягти ідеального догляду зовсім не просто. Залишаючи осторонь речі, на які ми не можемо безпосередньо впливати (наприклад, повітря, яким ми дихаємо, перевірену інформацію про виготовлення їжі тощо), ми маємо відносно хороші шанси найкращим чином піклуватися про своє тіло.
Фізичне напруження, з яким організм має впоратися під час будь-якої діяльності, є стресом для організму. Тому важливо знайти відповідні способи мінімізувати цей стрес або пом’якшити його вплив. Візьмемо конкретний приклад.
Активна регенерація
Біг дуже популярний і широко поширений. Будь-яке заняття бігом - це навантаження для організму. Задіяні нижні кінцівки, тулуб і верхні кінцівки. Фактично всі основні зони м’язів. Вочевидь, що нижні кінцівки піддаються найбільшому навантаженню і тому заслуговують на найбільшу турботу. Зазвичай рекомендується розігрітися не тільки перед бігом, але й перед будь-яким тренуванням. Активізуйте м’язи, підготуйте тіло до фізичних вправ.
Це так само, як і з автомобілем. Запуск холодного двигуна - швидкий шлях до майстерні. Те саме з тілом, воно як машина. Якщо ви бігаєте, катаєтесь на велосипеді чи займаєтесь будь-яким спортом без попереднього розігріву, ви створюєте собі неприємності. Але ще важливішим є розтягнення після самого тренування. Це надасть м’язам відповідний ступінь розтягування, стабільний кровообіг і повне розслаблення. Ми називаємо таку регенерацію активною. Це спосіб навчитися думати і поводитися відповідно до того, що організм вимагає певних «процедур» для своєї роботи.
Сон = найкраща регенерація
Напевно найкраща регенерація - сон. Звичайно, ви це знаєте. Ви втомилися та почуваєте себе не дуже добре, якщо лягаєте спати, ви даєте своєму тілу можливість почати процеси, які усувають втому, можуть заглушити початок хвороби або просто допомогти ЦНС регенеруватися. Про достатній сон останнім часом дуже часто нагадують як експерти, так і широка громадськість. Відпочивайте уві сні. Ви зробите для себе більше, ніж можете собі уявити.
Байдикування також важливе
Багато хто для регенерації використовує тренування, хоча і в іншій формі та з меншою інтенсивністю, але вони все ще перебувають у русі. Однак такий спосіб відпочинку не завжди підходить. Тіло безперервно піддається стресу і до нього пред'являються вимоги. Це так само, як і з автомобілем; якщо ви їдете 130 км/год протягом 5 годин поспіль, це відрізняється від того ж часу зі швидкістю 50 км/год, але це все-таки навантаження. Так само і з тілом.
Тому іноді зробіть собі вихідний день. День, коли ви взагалі не будете займатися спортом. Якщо ви постійно відчуваєте втому, зробіть більше таких днів. Ви побачите, яку користь це дасть вашому організму. Якщо будете ігнорувати відпочинок, ви ризикуєте отримати хронічні запалення, втому або вигорання.
Додаткові поради
Пам’ятайте, що регенерація є ключова для довгого, щасливого та активного життя. Тому не чиніть опір будь-якому способу розслабити своє тіло. Наприклад, дуже корисними для вас будуть масаж, сауна або кріокамера, і безсумнівно знайдеться багато інших способів.
Автор: Мірек Піштек
Джерела: unsplash.com, pixabay.com