У деяких випадках заходи на свіжому повітрі можуть бути вимогливими до спорядження. Але ми можемо більш відповідально поставитися до вибору нового спорядження. Давайте подивимося, що таке перероблені та екологічні матеріали. У чому їх користь. І наскільки вони насправді вигідні.
Це непросто неможливо. Проводити кожну вільну хвилину на природі й при цьому не думати про неї. Саме тому переробка, вторинна сировина та екологічний спосіб життя в цілому є невід'ємною частиною сучасного виробництва обладнання для відпочинку на природі та туризму.
Перероблений матеріал проти матеріалу, що підлягає вторинній переробці
Як і у будь-якої монети, у вторинної переробки для туристичного спорядження є дві сторони. Перший - використання перероблених матеріалів. Тобто використання відходів і перетворення їх на матеріали повторного використання. Потім вони використовуються для створення нових елементів спорядження для активного відпочинку - від взуття до наметів і спальних мішків.
Матеріал, що підлягає вторинній переробці - це абсолютно новий матеріал, який використовується вперше. Однак після того, як продукт відслужив своє, його можна відсортувати та відправити на переробку. Зазвичай таким чином переробляють пластик, одяг і навіть рюкзаки.
|
Як дбайливо поводитися на природі
Нагадайте собі 10 принципів, які повинен знати та поважати кожен любитель природи. У сьогоднішній статті Катка Балцарова написала їх для вас.
>>>ЧИТАТИ ДАЛІ <<<
|
Підхід «reduce - reuse - recycle»
Три прості принципи, які відповідають на питання, як жити більш відповідально. Це про те, що потрібно думати про власне життя та потреби, зменшувати непотрібне споживання (reduce), те, що можна, використовувати повторно (reuse) та переробляти речі, які віджили своє (recycle).
Популярні перероблені матеріали у туристичному спорядженні
Найпопулярнішими переробленими матеріалами є поліестер (виготовлений з перероблених пластикових пляшок), нейлон (переробка рибальських сіток, промислових тканин), пластик (переробка ПЕТ-пляшок, пластикової упаковки) та дерево (повторне використання старих меблів, піддонів, будівельної деревини). Новинкою є використання переробленого пір'я у виробництві зимових спальних мішків та курток.
Поліестер і нейлон - типові матеріали для наметів і спальних мішків. Перероблений пластик можна використовувати майже скрізь: для виготовлення кемпінгових меблів, пляшок для пиття, пляжного спортивного інвентарю, а також для деталей рюкзаків і трекінгових палиць.
Опис: Mammut використовує перероблені матеріали у виробництві своїх рюкзаків.
Як поводитися більш відповідально до екології? Використовувати переваги перероблених матеріалів
Використання перероблених матеріалів є більш екологічним підходом до виробництва продукції. Економія та позитивний вплив відображаються у багатьох сферах.
- Збереження обмежених природних ресурсів
Багатство природи не безмежне. А деякі природні ресурси вже вичерпуються. Як добре, що ми використовуємо те, що вже отримали від природи.
- Захист тварин і цілих екосистем
Переробляючи відходи, ми зменшуємо тиск на видобуток нової сировини, розширення тваринницьких ферм та земель для вирощування культур, необхідних для виробництва. У випадку з туристичним спорядженням це можуть бути нові пасовища для овець мериносів, видобуток нафти для виробництва технічних тканин або розширення плантацій бавовни та льону.
- Обмеження попиту на сировину
Тиск на постійно нові продукти створив потребу в розширенні місць видобутку сировини. Страждала не тільки дика природа, але часто й місцеве населення.
- Економія енергії
Виробництво з перероблених матеріалів часто набагато економічніше, ніж виробництво з первинної нової сировини. Для алюмінію стверджується, що до 95% енергії можна заощадити за рахунок переробки.
- Економічні вигоди
Використання перероблених матеріалів призводить до економії витрат на пошук нової сировини, а також на транспортування з далеких місць.
- Зменшення забруднення
Спалювання відходів забруднює повітря. Звалища, з іншого боку, забруднюють навколишнє середовище непривабливими купами. Наприклад, звалища невикористаного одягу в країнах Південної Америки викликають тривогу.
Більша строгість технічних умов до виробництва перероблених матеріалів.
Вироби туристичного спорядження часто піддаються суворому тестуванню. А якщо вони виготовлені з перероблених матеріалів, то ці тестування часто суворіші, ніж для тих, що зроблені з нової сировини. Зазвичай через них створюються абсолютно нові процедури тестування. Серед інших аспектів, які досліджуються, - екологічність виробництва з перероблених матеріалів та їхня стабільність при повторному використанні.
Стійкі матеріали
Це матеріали, які є екологічно чистими, але в той же час дуже якісними. Використовують вовну, шовк, бавовну та шкіру. Це природні матеріали, що розкладаються, але при правильній обробці вони служать дуже довго.
Опис: Чи знали ви, що ліоцел виготовляється шляхом переробки деревної целюлози? З нього виготовляють, наприклад, штани для активного відпочинку, функціональну білизну та куртки.
Як поводитись більш раціонально з туристичним спорядженням?
Ми всі це знаємо: іноді ми хочемо перевершити себе, і нам потрібне краще спорядження, щоб досягти кращого результату. А як щодо старого? Або наше обладнання поступово втрачає ті функції, заради яких ми його купували. А іноді все йде не так, як треба. Однак у нас завжди є можливість бути дружніми до навколишнього середовища. Просто дотримуйтеся цих принципів:
- Ремонтуйте! Багато чого можна виправити досить легко. Ви можете повторно просочити взуття, одяг та намет. Блискавки на наметі або рюкзаку часто досить легко полагодити. А з тим, з чим ви не можете впоратися вдома, допоможуть спеціалізовані майстер-класи.
- Пожертвуйте! У вас є фантастична нова водонепроникна куртка для вашої експедиції? Ви замінили свій старий намет на новий ультралегкий? Або ви не змогли встояти перед новим гірським взуттям? Все гаразд. Насолоджуйся. І спробуйте знайти когось у вашому оточенні, хто оцінить і використає ваші старі речі.
- Переробіть! Якщо ваше спорядження для активного відпочинку дійсно віджило своє, подумайте, куди ви збираєтеся його викинути. У Чехії ми маємо досить розвинену систему сортування сміття, в тому числі одягу та взуття, просто потрібно нею користуватися.
- Оновіть! Перш ніж викинути стару річ, подумайте, чи можна її використати по-новому. Старий намет може стати ідеальним водонепроникним мішком.
Чеські бренди з екологічним підходом до матеріалів та виробництва
Багато чеських брендів туристичного спорядження пишаються більш відповідальним підходом до виробництва та обробки матеріалів.
Бренд:
|
Логотип
|
Направлення
|
Adventure Menu
|
|
Енергетичне харчування для експедицій, виготовлене в Чехії в дбайливий спосіб, без консервантів та хімічних добавок.
|
Direct Alpine
|
|
Функціональні штани та куртки чеського та європейського виробництва, що мінімізують вуглецевий слід.
|
Patizon
|
|
Чеська компанія, яка спеціалізується на виробництві пухових спальних мішків, а також курток. Серія пуховиків DeLight виготовлена з високоякісних перероблених матеріалів.
|
Sensor
|
|
Велосипедний одяг, функціональна білизна та шкарпетки європейського виробництва. Вони віддають перевагу екологічно чистим матеріалам.
|
Sir Joseph
|
|
Легке експедиційне спорядження чеського виробництва з мінімальним вуглецевим слідом.
|
Warmpeace
|
|
Одяг для активного відпочинку та пухові спальні мішки, які виготовляються з використанням екологічно чистих процесів та матеріалів, але не за рахунок якості.
|
Корисні посилання
Автор: Люція Кручкова
Джерело:архів автораlasportiva.com,unsplash.com