Ретро намет радянської доби - це те, що спадає на думку майже кожному, коли згадується термін бавовняний намет. У нашій сьогодняшній статті ми переконаємо вас, що сучасні бавовняні намети вже давно стали зовсім іншіми.
Зараз багато хто вважає, що сучасні технології та синтетичні матеріали перевершили природні матеріали. Це дійсно так у деяких секторах. Однак у сфері туристичного спорядження, безумовно, дуже досконалого, ми все ще можемо знайти приклади, що показують, що природа все-таки розумніша за людину.
Чому саме бавовняний намет?
Серед багатьох сучасних тканин, виготовлених, наприклад, з тонкої вовни австралійських овець мериносів або тканин з бамбукових волокон, бавовна займає не останнє місце. Прикладом є сімейні намети з бавовняним тентом. Багато хто, безумовно, знає їх з давніх радянських часів у формі класичного А-подібного намету. Однак відтоді розвиток йде семимильними кроками, й завдяки популярності комфортабельних кемпінгів у країнах Бенілюксу бавовняні намети дісталися на перші позиції.
Що ж змінилося за ці роки? Перш за все, 100% бавовна вже не використовується, але її суміші - найчастіше з поліестером. На щастя, цей комбінований матеріал зберігає практично лише позитивні властивості обох його компонентів. Навпаки, негативні притлумлюються завдяки другому матеріалу. Бавовна таким чином сприяє повітропроникності та стійкості до УФ-випромінювання, про який поліестер "навіть не мріяв". Навпаки, поліестер значно знижує вагу матеріалу і підвищує водостійкість.
Бавовна та її властивості
Бавовна - це природний дихаючий матеріал, який нагородить вас своєю довговічністю при належному догляді. Намети з цієї тканини дуже повітропроникні в сухих умовах і водонепроникні в дощ. Водна пара легко випаровується з внутрішніх просторів, позбавляє від конденсату і підтримує приємний мікроклімат.
Weathering - словник термінів
Після покупки новий намет спочатку повинен пройти процес, який називається Weathering, оскільки він ще не є повністю водонепроникним. Тому його потрібно намочити та дати йому повністю висохнути. Дощ та садові шланги допоможуть вам з цим. Таким чином нитки в швах стягуються. А після повторного намокання відбувається набрякання волокон і намет стає водонепроникним. Іноді необхідно повторити процес кілька разів. Оскільки бавовна є природним матеріалом, може відбутися часткова зміна кольору.
Плюси та мінуси бавовняних наметів
+
- незрівнянно вища повітропроникність = уникнення парникового ефекту
- довший термін служби на сонці = можливість більш тривалого використання
- матеріал пружний та еластичний = намет натягується без утворення складок
- міцність матеріалу = ви можете відчути якість навіть на дотик
|
-
- приблизно на 30-40% більша вага у порівнянні з наметами з синтетичних тканин
- вища ціна
|
Висновок
Якщо ви подорожуєте на машині й для вас важливий комфорт під час перебування на природі, то бавовняний намет стане правильним вибором для вас.
Джерела: архів автора, unsplash.com