Рюкзак - чудовий помічник. Це полегшить вам маршрут під час подорожей, якісний рюкзак – це навіть необхідність. Якщо ви потрудилися та ретельно вибрали його, ви, ймовірно, можете очікувати, що він бездоганно служитиме вам багато років. Ми знаємо, як це зробити.
Вступ
Якщо ви недбало кинете рюкзак у куток, коли повернетесь додому з подорожі, то, швидше за все, досить швидко його зіпсуєте. Ви повинні постійно піклуватися про свій рюкзак. Це нескладний процес. Достатньо дотримуватись кількох правил, прати рюкзак раз на кілька місяців та приділяти йому увагу.
Як випрати рюкзак
У рюкзака з тобою багато пригод. Він пройшов багато походів з важким вантажем, а також перехід через густий ліс. Ми часто кладемо його на землю. Вкладаємо в нього пахучі та ароматні закуски. Іноді під складеним одягом розчавиться у пюре банан, і солодкий напій розіллється по усьому по рюкзаку. Такі прикрі випадки іноді трапляються. У таких ситуаціях є лише одне рішення. Прання.
Існує одне основне правило, якого слід дотримуватися при догляді за рюкзаком. Ніколи не кладіть рюкзак у пральну машину. Забудь її. Зрозуміло, що сушарка теж не підійде для вашого рюкзака. Те саме можна знайти на етикетці виробника. Враховуй це. Замість цього використовуйте ванну або тазик. При ручному пранні можна ідеально охопити всі складки рюкзака, при цьому прання буде більш дбайливе.
Правильна процедура прання рюкзака:
- Перед кожним пранням перевіряйте кишені, відділення та потаємні схованки. Виймаємо все з рюкзака, включаючи дощовик.
- Ослабте ремені.
- Зніміть знімні частини. Сюди входять ремені, пряжки, замки для рюкзаків, питні системи та інші аксесуари для рюкзаків. У деяких типах рюкзаків поясний ремінь також може відстібатися. Спробуйте це. Якщо можливо,зніміть систему спинки.
- Витрусіть рюкзак і викиньте з нього якомога більше пилу, каміння, крихт їжі, забутих упаковок, словом, усього сміття. Ви будете здивовані, скільки хвої та втрачених хустинки ви знайдете.
- Наберіть воду температурою до 30°C, додайте в неї нейтральне миючий засіб та занурте приблизно на 30 хвилин рюкзак у воду.
- Візьміть змочену губку або ганчірку й акуратно вимийте рюкзак. Обирайте безбарвну ганчірку, щоб рюкзак потім не став надто плямистим. Звичайно, використовуйте м'яку сторону губки. Не забудьте про жодну кишеню чи складку. За потреби використовуйте звичайне мило.
- Ви здивуєтеся, але для чищення рюкзака можна використовувати також зубну щітку. Почистіть ним блискавки та пряжки. Якщо не доглядати за застібками-блискавками, вони можуть почати стиратися від залишків піску та пилу. Якщо ви хочете вивести обслуговування на найвищий рівень, використовуйте мастила для застібок-блискавок. Добре допомагає парафін.
Порада: Не використовуйте звичайні миючі засоби для прання. Миючі засоби можуть пошкодити водонепроникне ущільнення на рюкзаку. Машинне прання ризикує зруйнувати рюкзак і спричинити загальну деформацію.
Опис: При правильному догляді ваш рюкзак прослужить довгі роки.
Якщо ви задоволені результатом, ополосніть мило з рюкзака. Промийте його під холодною чистою водою. Зробіть це кілька разів поспіль.
Не віджимайте його, просто вичавіть з нього воду. Нарешті, дайте рюкзаку як слід висохнути в добре провітрюваному місці. Уникайте сушарки, а також прямих сонячних променів. Під час сушіння розстебніть всі блискавки. Саме висихання після такого прання може зайняти кілька днів. Ви повинні з цим рахуватись.
Пральна машина та рюкзак
Загалом, ми не рекомендуємо прати у пральній машині туристичні та спортивні рюкзаки. Якщо з якоїсь причини ви все ж таки їх вирішили прати у пральній машині, оберіть найделікатніший режим при 30°C з максимальною швидкістю 400 оборотів. Перед пранням, звичайно ж, витрусіть рюкзак, дістаньте всі скарби й зніміть з нього знімні частини.
Якщо ви хочете покласти рюкзак у пральну машину, придбайте мішок для прання. Не допускайте, щоб пряжки заплутувалися в краях барабана пральної машини. Спочатку запустіть пральну машину без миючого засобу, щоб позбутися залишків порошку, які залишаються після кожного прання. Придбайте спеціальний миючий засіб для рюкзаків або спорядження для активного відпочинку.
Плями, що не видаляються.
Ідеально потрібно доглянути ваш рюкзак через кілька подорожей або навіть за місяць. Але бувають ситуації, коли в рюкзаку залишається щось дуже смердюче або жирне. Якщо навіть базове прання не допомогло, і плями або неприємний запах все ще залишаються, слід зробити наступні кроки. Часто бабусині поради, а отже, і сода, спрацьовують. Перш ніж використовувати будь-який з цих методів, протестуйте його в прихованому місці в рюкзаку.
Прикладіть щось під ділянку, яку потрібно очистити, щоб пляма або плями не поширилися далі на чисті ділянки. Спочатку намочіть місце, посипте його содою, протріть і залиште на деякий час. Білий оцет теж підійде. Також продаються спеціальні засоби для чищення тканин.
Ще більш дієвим рішенням є поєднання харчової соди та лимонного соку. У цьому варіанті більш імовірні небажані плями, тому використовуйте цю комбінацію лише на тих ділянках, які не будуть помітні.
Опис: Не бійтеся використовувати в очищенні народні методи. Спочатку перевірте їхній ефект на менш помітній частині рюкзака.
Регулярний догляд
Догляд після походу не є і не повинен бути великою проблемою. Цей догляд має кілька кроків, які ви, ймовірно, робите. Цей догляд практично не відрізняється від догляду за іншим верхнім одягом, куртками, взуттям.
Опис: Під час дощу та зливи надягайте на рюкзак накидки від дощу. Повернувшись додому, залиште рюкзак сушитися.
Після прогулянки в сиру погоду, туман або невеликий дощ дайте рюкзаку спочатку висохнути. Не ховайте його в шафу, як тільки повернетесь. Деякі частини можуть запліснявіти. Можливо, ви не зможете побачити цю плісняву оком, але вона може спричинити невеликі порушення у волокнах, які стануть помітними лише з часом. Позбутися цвілі завжди складно. Вони також залишають плями на текстилі.
Порада: Не бійтеся наносити просочення на рюкзак. Ми дуже її рекомендуємо. Спочатку ретельно очистіть рюкзак, виперіть його, а потім проведіть просочення, поки він ще трохи вологий. Захищайте його від вологи та бруду.
Враховуйте вантажопідйомність. Перевантаження рюкзака - це не тільки незручність для спини та перенесення. Це скорочує термін служби ременів, які можуть порватися в найневідповідніший момент. Застібки-блискавки можуть додатково розхитуватися. Кладіть лише стільки, скільки рюкзак може вмістити, а ви без проблем носити. Забудьте про те, щоб набивати рюкзак як "ще одне там поміститься". Зрозуміло, що для походів і трекінгу потрібно бути екіпірованим. Ознайомтеся з нашою інструкцією про те, як правильно пакувати рюкзак.
Опис: Не перевантажуйте рюкзаки та дотримуйтесь вантажопідйомності, зазначеної виробником.
Також уникайте гострих предметів. Їм точно не місце в рюкзаку. Вони можуть зробити дірки у вашому рюкзаку. Для лижного альпінізму, скелелазіння та інших видів спорту з гострими інструментами існують спеціальні рюкзаки, на які ці інструменти кріпляться збоку. Погляньте на нашу пропозицію, ви також знайдете ці спеціальні рюкзаки.
Якщо ви так і не зрозуміли, як повинен виглядати правильний рюкзак, прочитайте нашу статтю. Ми з радістю допоможемо вам вибрати рюкзак. З нашим товаром та правильним доглядом ви отримаєте спорядження на довгі роки.
Корисні посилання
Автор: Алена Боухалова
Джерела: архів 4camping, unsplash.com