Спальний мішок, який буде вашим супутником у веломандрівках, повинен бути насамперед невеликим і легким, але водночас він повинен забезпечувати достатній тепловий комфорт і бути зручним. Про те, як вибрати спальнк, який підійде саме вам, дізнаєтесь у цій статті.
Ви крутите педалі, а кілометри утікають під вашими ногами, вітер чудово охолоджує розігріте тіло. Нарешті ви знову сидите на велосипеді та насолоджуєтесь казковою свободою руху, швидкістю та легкістю, з якою рухаєтесь. Можливо, ви починаєте замислюватися над тим, як одного разу ви б вирушили у більш тривалу подорож, десь переночували просто неба і поїхали далі. Але враховуючи всі ті речі, які вам доведеться взяти з собою, ви починаєте мати сумніви у легкості такої подорожі. Зрештою, тільки один спальний мішок, який у вас є вдома, має об’єм маленького слоненяти, а скільки він важить!
Спочатку основне
Отже, правильний спальник для велосипедиста повинен важити якомога менше і водночас бути маленьким, щоб залишилося місце й для іншого барахла. І звичайно, він повинен виконувати основну функцію спального мішка - тримати тіло в теплі до ранку. Але оскільки не всі велосипедисти їздять лише влітку, розглянемо різні ситуації.
Я хочу спальник на літо, вночі не очікую похолодання
Найбільший вибір є серед тонких спальних мішків, оскільки різниця в об'ємі тут ще не така значна. Ви можете порівняти спальні мішки з температурним діапазоном 6/1 °C (комфорт/ліміт) - пуховий Warmpeace Viking 300 (640 г), Trimm Impact (950 г) з мікрофіброю та спальні мішки з порожнистого волокна Zulu Arpa (1370 г), Pinguin Savana (1400 г).
Якщо навіть ці спальні мішки недостатньо малого розміру, ви можете спробувати Pinguin Lite Mummy (14/10 °C, 550 г) або не набагато важчий Hannah Micro (14/11 °C, 650 г). Можливо, вас також зацікавить Boll Light+ з температурним діапазоном 9/5 °C і вагою 790 г. Однак, з такими тонкими спальними мішками вирушайте тільки у теплу погоду. Після кількох холодних ночей у вас залишиться набагато менше сил, ніж якщо б ви взяли спальник на кілька грамів більше.
Вибрав би щось тепліше, але не хочу пуховий спальник
Тут ви, напевно, попрямуєте в ряди спальників з мікрофібри. Якщо для вас не має значення, що де-не-де стирчить якась нитка, а зовнішній матеріал без ripstop (можливий розрив не поширюється далі), вас може зацікавити Trimm Sporty (0/-4 °C, 1500 г) за доступною ціною. Трохи дорожчий, але кращої якості, наприклад, популярний Boll Magma+ (0/-6 °C, 1490 г).
Шукаю надійний спальник, в якому навіть морози мені не страшні
Для подорожей взимку найкращим варіантом буде пуховий спальник, але у тепліших спальних мішків з більшою кількістю наповнювача розмір упаковки суттєво збільшиться. Добре вам послужить, наприклад, Viking 600 (-3/-9 °C, 1180 г) від бренду Warmpeace, або його тепліший брат Viking 900 (-7/-14 °C, 1400 г).
Якщо ви знаєте, що під час ваших мандрів ви неодмінно будете мати справу з вологими умовами, можете вибирати спальники Marmot, пух яких має водостійку обробку. Наприклад, Marmot Sawtooth дуже легкий та добре зігріє (-2, /-13,3 °C, 1150 г).
На що ще звернути увагу
Якщо ви вже приблизно знаєте, що ви хочете від спальних мішків, давайте ще розглянемо їх довжину. Якщо спальний мішок занадто довгий, вам доведеться нагрівати зайвий простір, що вимагатиме від вас витрату додаткової енергії. Як результат, ви можете відчувати холод в ногах. Крім того ви ще й носите з собою зайві грами. Однак невеликий спальний мішок - це теж не дуже добре, в місці можливого стиснення ізоляції тепло може втрачатися, про комфорт взагалі не може бути мови. Якщо ви меншого зросту, зверніть увагу на спальники брендів Pinguin і Boll, вони виробляють спальні мішки для осіб до 175 см. Якщо ви нижчі 185 см, у вас дуже великий вибір. Майже всі виробники роблять цю довжину. Більш високі люди можуть спробувати спальні мішки на 192 см (Boll) або 195 см (Pinguin, Trimm).
Не забудьте про підходящий килимок. Внизу, де теплоізоляційні волокна спального мішка стиснені, повітря виштовхується і тепло йде в землю. Недостатню ізоляцію потрібно компенсувати, інакше навіть у найкращому спальному мішку ви не будете почувати себе добре. Для цього відмінно підійде, наприклад, надувний килимок Robens PrimaCore.
Де його розмістити
Нарешті, замисліться над тим, де ви будете розміщувати спальний мішок. Якщо ви хочете прив’язати його на багажнику, варто було б замінити стандартний чохол на гермомішок відповідного розміру. З його допомогою ви добре стиснете спальний мішок, і більше того, вам не доведеться турбуватися про нього, коли почнеться дощ. Легкі гермомішки різного обсягу випускаються компанією Sea to Summit. Ідеальним варіантом буде водонепроникний мішок Sea to Summit Ultra-Sil Nano 8 л, вагою всього 26 г.
Джерела: pixabay.com, unsplash.com