Як підтримати імунну систему
Зміст |
Про імунну систему варто дбати протягом цілого року. Вона захищає нас від хвороб, і якщо ви вже захворіли, правильно функціонуюча імунна система сприятиме більш легкому і швидкому перебігу захворювання. Як правильно доглядати за нею? Це просто. Добре спіть, їжте та пийте, відпочивайте та рухайтесь.
Сон
Уві сні ви даєте організму можливість обробити враження з попереднього дня, підготуватися до наступного і відпочити. Сон - це не марна трата часу, а навпаки, це одна з ключових сфер здорового способу життя. Ідеальною тривалістю сну зазвичай вважається 8 годин на добу. Але це дуже індивідуально, деяким потрібно менше, а хтось навпаки потребує більше. Але якість сну не залежить лише від його тривалості. Між 10 годиною вечора та 2 годиною ночі якість сну найвища, тому добре було б навчитися засипати до 10 вечора. При цьому важливо підготуватися до сну - не забудьте провітрити кімнату, принаймні годину перед сном не дивіться на монітор, не їжте за дві години перед сном і менше пийте.
Спати та відпочивати необов'язково лише в ліжку. Спробуйте один з гамаків або підвісних сіток з нашої пропозиції.
Стрес
Тоді як короткочасний стрес буває корисним, активізує нас і водночас захищає від небезпеки, тривалий стрес робить наше життя дуже складним. Факторами стресу, з якими ми найчастіше стикаємося щодня, є різні ситуації на роботі, міжособистісні стосунки, життєві події (хвороби в сім’ї, смерть близької людини, втрата роботи, а також такі позитивні, як шлюб чи народження дитини), виконання разних соціальних ролей, брак часу, напружений графік, поспіх. З одного боку, важливо не піддаватися таким факторам стресу, а з іншого - навчитися керувати стресом за допомогою різних методик - йоги, релаксації, занять спортом або щодня знаходити час для себе та своїх захоплень.
Подолати стрес вам також допоможе наш асортимент аксесуарів для занять спортом - широкий вибір гантелей, скакалок, килимків для тренувань та багато іншого.
Куріння, алкоголь, токсичні речовини
Якщо ви щодня зазнаєте впливу куріння (активного та пасивного) або алкоголю у великій кількості, то ви надмірно виснажуєте свою імунну систему. Крім усього іншого, куріння пошкоджує слизову оболонку дихальної системи й тим самим полегшує потрапляння мікроорганізмів в організм. Тому курці більш схильні до інфекційних захворювань.
Активний рух, найкраще на свіжому повітрі
Регулярними фізичними вправами ви зміцнюєте захисні сили організму і зменшуєте наслідки стресу. Ідеально підходять для цього заняття спортом на свіжому повітрі. Однак тренування також мають свої межі, коли вони перестають зміцнювати й, навпаки, ослаблюють тіло. Починайте займатися спортом повільно і збільшуйте навантаження поступово. Майте на увазі, що надмірні фізичні тренування, як правило, ослаблюють організм, і протягом кількох днів після таких вправ, ви можете бути більш схильні до інфекцій. У такі періоди необхідно багато пити, добре їсти, довше спати та відпочивати.
Відпочинок після фізичних вправ дуже важливий і повинен бути невіддільною частиною кожного фізичного навантаження. На жаль, більшість людей все ще недооцінюють це чи не знають, як правильно відпочивати.
|
Як вибрати одяг для бігуПравильний одяг для бігу - запорука пробігання багатьох кілометрів с задоволенням. Катка Балцарова проконсультує вас щодо його вибору. |
Питний режим
Правильний питний режим дозволяє, крім іншого, виводити з організму токсини. Найкраще пити чисту воду, або трав'яні та зелені чаї. У нормальних умовах рекомендується випивати не менше 0,5 літрів на кожні 15 кг ваги щодня. Знову ж таки, ця рекомендація дуже індивідуальна, і найкраще буде, якщо ви будете контролювати колір сечі. Чим темніше, тим більше потрібно пити. В ідеалі вона повинна бути прозорою.
Де б ви не були, ви можете легко дотримуватися правильного питного режиму з одним із наших термосів або пляшок.
Збалансоване харчування з достатньою кількістю вітамінів та мінералів
Обмежте вживання промислово оброблених продуктів і постарайтеся включити у свій раціон якомога більше свіжих продуктів, які не підлягали обробці. Намагайтеся урізноманітнити своє меню та приділяйте достатню кількість часу для прийому їжі.
Ви забезпечите організм достатньою кількістю поживних речовин, якщо будете щодня вживати фрукти, а особливо ягоди (чорниця, малина, ожина, виноград, полуниця, журавлина, смородина, …), хрестоцвіті овочі (капуста, брюссельська капуста, кольрабі, цвітна капуста, броколі, …), овочі темнолисті, квашені овочі, інші овочі, лляне та інше насіння, горіхи, цільні зерна, бобові, зелень та спеції. Не дивлячись на те, що більшість вітамінів ви можете отримати зі збалансованого раціону, взимку, як правило, рекомендується доповнювати вітамін D, який ми отримуємо влітку від сонця. Для імунітету також важливі вітамін С, Е, цинк і магній.
Не завжди ми можемо собі дозволити якісні та свіжі страви, особливо у подорожах це може бути проблемою. Окрім широкого асортименту сублімованих страв, зараз ви можете придбати у нас страви з їстівних комах, які називають їжею майбутнього і, безумовно, їх варто скуштувати.
-
Чай та кава
-
Сушене м'ясо
-
Основні страви
-
Супи
-
Десерти, сніданки
-
Їстівні комахи
-
Енергетичні напої
-
Енергетичні батончики, гелі
Харчові добавки
Ви можете легко отримати всі необхідні поживні речовини зі збалансованого харчування. Зазвичай рекомендується доповнювати вітамін D взимку, а вегетаріанцям і веганам додавати до раціону вітамін B12 протягом року. Але якщо ви знаєте, що вам не вистачає якогось мінералу чи вітаміну, то доцільно подумати про його доповнення. Якість харчових добавок дуже різниться, тому перед покупкою варто проконсультуватися з фахівцем, лікарем або дієтологом. Вам обов'язково при покупці слід контролювати кількість діючої речовини та її всмоктування. Ми можемо також порекомендувати надавати перевагу капсулам над таблетками, при цьому радше обирайте рослинні капсули ніж желатинові.
|
Регенерація після фізичного навантаженняТак часто ігнорована, і все ж таки важлива. На ній засновані відмінні результати спортсменів, але також і їх невдачі. Якщо ми нехтуємо цим тривалий час, це може призвести до тривалих або хронічних захворювань. Про що йдеться? Про регенерацію. Чому це так важливо? Як правильно відновлювати організм і що для цього потрібно? |
На завершення порада
Імунітет слід зміцнювати протягом всього року та зробити це частиною свого звичайного способу життя. Тоді, у випадку підвищеного ризику зараження, ви будете краще підготовлені до всього, і не будете додатково ослабляти свій імунітет зайвим страхом зараження чи стресом від раптових змін у харчуванні чи мисленні.
-
Шкарпетки
-
Шапки
-
Рукавиці
-
Дощовики
-
Шнурівки
-
Бахіли та утеплювачі
-
Устілки для взуття
-
Сушилки для взуття
Корисні посилання
Автор: Катерина Балцарова
Джерела: Greger Michael: Як не вмерти; Noxi, 2015; Основи до курсу ATAC – Поради з питань харчування та добавок, pixabay.com