Як боротися з комарами? Поради для подорожей та дому
Поради від експертів
Хочете насолоджуватися літом без сверблячих укусів? Прочитайте наші поради!
Ми в 4camping.com.ua вже давно закохалися в функціональний одяг з мериносової вовни, а ви?
Зміст |
Поступово розведення цього виду овець поширилося по всьому світу. Сьогодні Австралія та Нова Зеландія є найбільшими виробниками мериносової вовни.
Вовна овець містить ланолін, який покриває кожну волосинку вовни. Ланолін, або вовняний жир, є водовідштовхувальним жиром, який зменшує крихкість і ламкість ворсу, а також має антибактеріальні властивості, які цінуються при тривалому носінні одягу з мериноса, оскільки він значно зменшує ріст бактерій у вовні, а отже, і неприємний запах. Тому одяг з мериноса можна просто провітрювати або прати в холодній воді і носити довше без прання (особисто перевірено на шкарпетках без жодних протестів з боку колег в офісі одним з членів 4camping :).
Якщо коротко, то нас цікавитиме, в чому полягає перевага мериносової вовни і для чого вона підходить. Цей матеріал створений для холодної погоди та легкої активності. Походи - чудовий приклад, але я використовую меринос цілий рік і люблю його універсальність. Це досягається завдяки таким унікальним властивостям:
Вироби з мериносової вовни, як і будь-який інший функціональний одяг, слід доглядати відповідно до рекомендацій виробника, щоб уникнути зниження їх функціональності або навіть пошкодження. Найкращий спосіб зробити це - дотримуватися інструкцій з догляду, зазначених на ярлику або етикетці. Тим не менш, ми дозволимо собі кілька порад і рекомендацій:
Машинне прання - якщо виріб можна прати у пральній машині, використовуйте лише програму для вовни, яка є більш дбайливою до одягу та пропонує помірну температуру і знижену швидкість віджиму. Також бажано використовувати спеціальний засіб для вовни або делікатної функціональної білизни. Не бійтеся прати його разом з іншим спортивним одягом, тільки остерігайтеся липучок, гострих країв. Прання в гарячій воді (понад 30°C) та з тривалим віджиманням у пральній машині може погіршити зовнішній вигляд виробу, зробити трикотаж кошлатим та дати усадку. Виріб не підлягає поверненню, якщо він був пошкоджений таким чином.
Ручне прання - якщо вам потрібно випрати одяг вручну, використовуйте теплу ванну при температурі до 30°C. Використовуйте лише м'які миючі засоби, призначені для вовни, як для ручного, так і для машинного прання. Ніколи не використовуйте кондиціонер для білизни! Потім обережно віджимайте, щоб не зламати і не витягнути волокна.
Полоскання - під час полоскання вручну поступово знижуйте температуру води, щоб запобігти збіганню або деформації одягу.
Сушіння - Ніколи не використовуйте сушильну машину для сушіння мериносової вовни! Завжди сушіть білизну горизонтально, бажано на рушнику. Не сушіть виріб на нагрівальному пристрої. Якщо температура нагрівача перевищує 30°C (а це досить поширене явище), вода у трикотажному полотні також нагріється вище 30°C, і виріб дає усадку так само, як і при неналежному пранні.
Прання в поході - У поході просто прополощіть одяг у холодній воді, не вичавлюйте його занадто сильно (щоб волокна не порвалися) і залиште вільно висохнути на рюкзаку або наметі.
Ось вам і чудодійний природний матеріал, яким, безсумнівно, є мериносова вовна. Якщо ви хочете отримати більше інформації, обов'язково відвідайте наш розділ "Поради". Там ви знайдете статтю, в якій Матяш Вейскал розповідає про мериносову вовну з усіма її особливостями.
Автор: Матяш Вейскал, Віт Грушка (Matyáš Vejskal, Vít Hruška)
Джерело: 4camping.cz, unsplash.com, pixabay.com
Поради від експертів
Хочете насолоджуватися літом без сверблячих укусів? Прочитайте наші поради!
Поради від експертів
Відпочинок для ніг, зручне взуття для спекотних днів, стильний аксесуар, а також надійний партнер для складних місцевостей – усе це можуть бути сандалі.
Поради від експертів
Питання, на яке немає простої відповіді. Вибір найкращої сталі для вашого ножа означає пошук компромісу між дещо суперечливими властивостями. Отже, на що треба звернути увагу?
1 180 грн
(15.36 %)
999 грн
1 199 грн
(16.68 %)
999 грн
3 679 грн
(23.65 %)
від 2 809 грн
1 665 грн
(14.78 %)
1 419 грн
1 514 грн
(51.84 %)
729 грн
2 239 грн
(24.12 %)
від 1 699 грн
699 грн
2 159 грн
(21.31 %)
1 699 грн