Скелелазіння для початківців
Зміст |
Спортивне лазіння у нас стає дедалі популярнішим. Однак, що треба придбати, якщо ви вирішили займатися цим видом спорту? Давайте подивимось, без чого під час лазіння не обійтись ...
Основи
Якщо ви починаєте займатись якимось видом спорту, треба враховувати, що до базового спорядження та одягу треба буде дещо інвестувати. І скелелазіння не виняток. Хоч це і не найдорожчий вид спорту, але не варто розраховувати, що вийде вкластись у пару сотень, особливо, якщо ви вирішили лазінням займатись серйозно та не забувати, що безпека - понад усе.
1. Одяг
Якщо скелелази щось і очікують від свого одягу, так це передусім необмежена свобода рухів. Наступною важливою властивістю, яка для кожного скелелаза грає важливу роль, є стійкість одягу до механічних пошкоджень. І (не)остання важливою особливістю одягу для лазіння є його зовнішній вигляд, який іноді буває доволі характерним та мов би кричить усьому світу "я скелелаз".
Скелелазам на штучному скеледромі здебільшого вистачить майка, футболка або топ та легінси чи шорти. Тим же з вас, хто надає перевагу лазінню на природних скелях, однієї футболки буде замало. Особливо, якщо взяти до уваги той факт, що, як говорять досвічені скелелази, найкраще займатися скелелазінням при температурі повітря приблизно 10 °C. В таких умовах яка-небудь тоненька функціональна кофтинка з мікрофлісу стане у пригоді. І не забудьте на всякий випадок покласти в рюкзак непромокаючу куртку.
2. Взуття
Взуття для скелелазіння називається скельниками і це, напевно, найважливіша частина спорядження кожного скелелаза. Правильно вибрані скельники вам суттєво допоможуть при лазінні, тому ключовим моментом у їхньому виборі є саме ваш розмір та форма стопи, а також система стягування, яка підходить саме вам.
Скельники, на відміну від звичайного туристичного взуття, не повинні бути більшими за вашу ногу. Навіть навпаки, коли ви вперше взуєте правильно підібрані скельники, вони вам можуть здаватися "іспанським черевичком". Але хай це вас відразу не лякає. Рекомендуємо вам спочатку порадитись з консультантом в магазині чи знайомим, який має досвід у скелелазінні. Буде краще, якщо ви виберете зі скельників, означених виробником чи продавцем-консультантом, як "для початківців".
3. Технічне обладнання
При виборі технічного обладнання надзвичайно важливу роль грає вид скелелазіння, яким ви будете займатись. Восени та взимку найпопулярнішою "дисципліною" є болдерінг на скеледромах. Альтернативою штучних стін є природні скелі, але майте на увазі, що по мірі того, як почне знижуватись температура повітря та збільшуватиметься вірогідність опадів, цей варіант скелелазіння втрачатиме свою доступність (щоправда, наступного року, як тільки повітря та скелі достатньо прогріються, ви знову зможете повернутись на свої улюблені місця або відкрити для себе нові).
Якщо ви плануєте займатися болдерінгом, окрім одягу та скельників вам вистачить мішечок з магнезією, а якщо будете лізти на природних скелях, не забудьте про болдермат. Однак майте на увазі, що використання магнезії на природних поверхнях може бути подекуди заборонено.
На стінах чи стендах для скелелазіння, окрім вже згаданої магнезії вам знадобиться альпіністська (динамічна) мотузка, страхувальна система (обв'язка) з пряжкою на поясі та регульованими ножними обхватами і не забудьте про карабін з муфтою. Якщо ж вас приваблюють прямовисні природні скелі, необхідно буде додатково придбати шолом, який вас захистить від падаючого зверху каміння чи під час вашого власного падіння, пару відтяжок для страхування себе і напарника під час рухів, самостраховку та декілька карабінів з муфтою для утворення страхувальної станції.
-
Спускові вісімки
-
Затискачі, жумари та блоки
-
Ручні спускові пристрої
-
Напівавтоматичні спускові пристрої
І всі ці "іграшки" нам треба кудись покласти. Для цих цілей можна використовувати, наприклад, рюкзак для скелелазіння стандартного об'єму 30-50 л або спеціальні сумки для мотузок. Вибір за вами.
Повний комплект спорядження для лазіння
В асортименті нашого магазину ви можете знайти спорядження від таких відомих брендів, як Petzl, Ocun, Singing Rock, Camp, Beal, Climbing Technology, Ortovox та багато інших.
-
Альпіністські системи
-
Альпіністські мотузки
-
Альпіністські шоломи
-
Карабіни та відтяжки
-
Страхувальні прилади
-
Via ferrata
-
Альпіністські рюкзаки
-
Льодоруби
-
Кішки
-
Слеклайни
-
Болдермати
-
Додаткові предмети для скелелазіння
Корисні посилання
Джерела:
www.digitaltrends.com, www.durango.com, www.instructables.com, www.bergzeit.de, www.superbadassworkouts.com, www.kijiji.ca, www.altabadiaguides.com, gearpatrol.com