Пуховий спальник Patizon D 290 M (171-185 cm)
- Вага:
- 625 г
- Ізоляційний наповнювач:
- Качиний пух
- Розмір в складеному стані:
- 19x15 см
- Температура комфорту:
- 3 °C
- Fill power:
- 700 cuin
14 099 грн
Пуховий спальний мішок Warmpeace Viking 1200 — наймолодший, але найоб'ємніший спальний мішок з лінійки Viking. У порівнянні з моделлю Viking 900 він має не тільки більшу кількість теплоізоляційного наповнення, але й більш закритий капюшон. Цей спальний мішок у першу чергу призначений для холодної пори року в м'яких (центральноєвропейських) умовах. Це гідний представник економ-класу з відносно високим лофтом (роздуванням камер) і тривалим терміном служби.
Зовнішній матеріал має вітронепроникну та водовідштовхувальну обробку DWR+ із меншим захистом від зовнішньої вологи, але чудовою повітропроникністю. Блискавки YKK з двома протилежними бігунками в бічному шві з лівого або правого боку дозволяють з’єднати два спальники разом. Спальний мішок є чудовим вибором для зимових ночей у наметі, а також підійде для жінок у прохолодні ночі восени чи навесні.
Спальники зазвичай оснащені різними видами застібок-блискавок: бічною (L/R), середньою, косою або застібкою «L» у спальниках-ковдрах. У туристичних спальниках блискавка є частиною системи захисту від проникнення холоду, забезпеченою клапаном. Якщо ви плануєте з'єднати спальники, вам знадобиться один з лівою блискавкою (L) і один з правою блискавкою (R).
Нижня температурна межа, при якій користувач спального мішка в розслабленій позі, наприклад, на спині, знаходиться в тепловій рівновазі і не відчуває холоду. Це найнижча температура, при якій більшість користувачів в ідеальних умовах відчувають комфорт. Зазначені температури не враховують всі можливі варіації умов використання та індивідуальних реакцій, тому їх слід розглядати лише як орієнтир, який для практичного використання потребує особистого коригування.
Температура екстрему - це граничне значення температури, коли існує ризик нанесення шкоди здоров'ю через переохолодження або, в крайньому випадку, смерть. Ізоляція спального мішка залежить від різних умов використання, таких як вітер, положення та одяг користувача, ізоляція основи, можлива волога в спальнику і т.д. Сприйняття холоду також є індивідуальним і залежить від таких факторів, як ефект акліматизації, фізичний та психічний стан, харчування і т.д. Температурні межі не враховують усі можливі варіації умов використання та індивідуальні реакції, тому слід розглядати їх як орієнтир, що потребує особистої адаптації для практичного використання.
Спальники-ковдри ідеально підходять для пасивного відпочинку, особливо для тих, хто цінує простір навколо себе. Їх легко розстібнути, перетворивши на звичайну ковдру. У туристичних спальниках зазвичай використовується форма «кокон», яка краще повторює контури тіла. Завдяки цьому утеплювач працює ефективніше, а також зменшується об'єм і вага спального мішка в упакованому вигляді.
Синтетичні наповнювачі у вигляді порожнистих волокон або мікроволокон працюють за схожим принципом, намагаючись утримувати якнайбільше повітря в своїй структурі, тим самим краще ізолюючи. Універсальність та більш доступна ціна - їхні головні переваги. Наповнювач з натурального пуху вважається найпотужнішим теплоізолятором, маючи меншу вагу та кращу здатність до стиснення, хоча й за більш високу ціну. Детальніше про це можна дізнатися у статті "Як вибрати спальник?".
Це загальна пухкість та розпушування, або здатність пуху займати певний об'єм. Вимірюється в лабораторії та вказується в кубічних дюймах (cuin). Чим більший об'єм (loft), тим більше повітря, а отже, краща ізоляція.
Спальники бувають різної довжини, тому важливо заздалегідь з'ясувати, чи вказаний у назві розмір - це довжина спальника, чи рекомендована висота тіла. Ви повинні вибрати спальник на 20-30 см довший за ваш зріст. Найкращий спосіб перевірити це - лягти на спину в спальний мішок і застебнути його. Коли ви сідаєте, капюшон спальника не повинен спадати з голови, але в той же час не повинно бути ніякого відчуття натягнутості.
Чеська компанія Warmpeace має дуже давні та багаті традиції. Її існування ґрунтувалося на виробництві пухових спальних мішків, і в цій галузі компанія й досі займає лідируючі позиції. Пізніше Warmpeace додав невелику, але всебічну колекцію технічного одягу, включаючи пуховики. Туристичному спорядженню Warmpeace не в останню чергу додає балів і добра ціна, тобто співвідношення ціни та якості.