Пуховий чи з синтетичним наповнювачем? Літній чи трисезонний? Кокон чи ковдра? Для того, щоб правильно вибрати спальник, рекомендуємо вам віднести себе до однієї з нижчевказаних категорій.
Подорожую на машині до кемпінгу, а коли стає холодно - вирушаю на дачу
Ви прихильник комфорту, спальник використовуєте здебільшого літом, а коли на вулиці температура опускається, краще до нього вкутаєтеся на дачі. Подорожуєте на автомобілі, тому вага спальника не грає великої ролі, вас не лякають навіть двокілограмові пакунки, якщо вони за прийнятну ціну. Просторі, але важчі спальники мають форму ковдри або бувають яйцеподібними, саме таку форму оцінять ті з вас, хто не хоче ковдру, але з іншої сторони в коконі не відчуває себе надто комфортно. Можна вибрати, наприклад, зручні кокони від бренду Husky чи спальники-ковдри від виробників Vango або Outwell.
Хожу в походи по рідній землі
Вам не дуже хочеться інвестувати до спальника, а коли на вулиці погода зміниться, ви можете і додому повернутися. Але ви б оцінили, якби окрім спальника до рюкзака помістилося щось ще. Це можуть бути дешевші спальники-кокони вагою до 1700 г, які не виготовляються з найвідоміших брендових матеріалів. Їх можна використовувати від пізньої весни до початку осені. У цій категорії пальму першості тримають такі чеські бренди, як, наприклад, Pinguin чи Trimm.
Їду за кордон і хочу надійне спорядження
Щонайменший спальник з щонайкращими властивостями коштує відповідно, але якщо ви багато чи довго подорожуєте, в тому числі і за кордон, така інвестиція себе виправдає. Такі трисезонні спальники (весна, літо, осінь) можуть мати вагу навіть до 1500 г. Їхня ціна відповідає якісному виробництву та використанню першокласних матеріалів.
Пересуваюсь на велосипеді – мені насправді важлива щонайменша вага
Більшість велосипедистів вирушає в подорожі влітку і відповідно спальник їм потрібен літній, звісно щонайлегший. Деякі літні спальники мають вагу навіть 600 г і по суті становлять собою покривало чи захист від комарів. З вагою до 1 кг вибір вже розширюється. Спальники з температурою комфорту понад +5 °C все ще достатньо маленькі, а їхня ціна залежить від власне ваги, виробника та використаних матеріалів. Порада: Зверніть увагу на категорію малих та легких спальників.
Вирушаю у складну експедицію
У спальниках, які призначені до складних умов, використовуються найсучасніші матеріали, адже від них може залежати життя людини. Цьому відповідає їхня вартість та спосіб виготовлення. Для внутрішнього наповнювача, окрім інноваційних спіральних волокон чи їхньої суміші (дуте волокно з мікроволокном), часто використовується ні з чим незрівнянний пух, який, однак, захищений від вологи водонепроникною мембраною або чергується з синтетичною ізоляцією. Такого типу спальники виготовляє, наприклад, Mountain Equipment або чеський виробник Patizon. Якщо ви задумуєтесь над придбанням "пуховика", радимо переглянути статтю Пухові спальні мішки та як за ними доглядати.
Відео - як правильно вибрати спальник? (чеською мовою)
Корисні посилання
Автор: Віт Грушка
Джерела: архів автора, unsplash.com