Ви завзятий велосипедист і надаєте перевагу ночівлі в наметі? Незалежно від того, чи ви більш схильні до пригод чи просто хочете заощадити на більш дорогому та комфортнішому житлі, вам обов’язково знадобиться кілька порад та рекомендацій при виборі правильного намету, який не підведе вас у велоподорожах.
Підготовка є основою
Кожен, хто любить кататися на велосипеді, ймовірно, коли-небудь замислювався над тим, щоб підкорити один з відомих веломаршрутів на великі відстані. Постійне збільшення мереж цих «велосипедних магістралей» та загальна популяризація велоподорожей на великі відстані збільшують бажання відправитися в пошуку пригод саме в такий спосіб. Однак така подорож вимагає ретельної підготовки та планування, щоб замість чудових вражень не отримати гірке розчарування. Якісне спорядження - один з наріжних каменів успіху. І якщо ви берете з собою намет, ви повинні враховувати, що неодмінно відчуєте кожен зайвий кілограм під час нескінченого крутіння педалей.
На що звернути увагу при виборі
Давайте розберемося, яким параметрам повинен відповідати намет для велосипедиста, щоб ви могли спокійно спати в ньому і в ідеалі не згадували про нього протягом дня в дорозі. То як же вибрати правильний намет для своїх подорожей?
Спочатку поставте собі кілька питань:
- Куди і на скільки часу я хочу їхати?
- Я подорожую один? Чи буде достатнім для мене намет для однієї людини?
- Де я буду зберігати багаж вночі?
- Хіба не краще вибрати намет для двох людей або з більш просторим тамбуром для зберігання багажу або велосипеда?
- Скільки грошей я планую інвестувати у новий намет?
Виробники туристичного спорядження, безумовно, уважно слідкують за сучасними тенденціями та адаптують свою продукцію до конкретних заходів. Це ж стосується і наметів, призначених насамперед для велосипедистів. Мабуть, не викликає сумнівів, що найважливішими параметрами є їх розміри в упакованому та розпакованому стані та їх вага. Вочевидь варто придивитися до категорії ультралегких наметів, наприклад, намет MSR Hubba Tour в цьому відношенні є безкомпромісним варіантом. Намет Pinguin Arris може бути фінансово більш привабливим варіантом. Якщо ви зважилися поїхати на своєму велосипеді за екстремальних умов, зосередьтеся на категорії експедиційних наметів.
Зосередьтеся на матеріалах
- Зважаючи на часте встановлення намету, доцільно вибирати більш міцні матеріали, наприклад, тент з технологією ripstop або каркас, що складається з дюралюмінієвих дуг. Ви можете заплатити трохи більше, але в довгостроковій перспективі намет повинен віддячити вам своєю більшою надійністю.
- Немає сумнівів, що потрібен компресійний чохол, він може бути й з водонепроникним зовнішнім покриттям.
- У погану погоду часто вирішальним фактором є швидкість розпакування та подальше встановлення намету.
- Достатній рівень висоти водяного стовпчика (3000 мм і більше) і добре проклеєні шви повинні захищати вас від дощу.
- Також переконайтесь, що намет хоч трохи "дихає", щоб у ньому були вентиляційні отвори для кращої циркуляції повітря.
Альтернативи
Цікавим варіантом є бівачні мішки. По суті вони є захисними чохлами для ваших спальних мішків, пристосованими до ночівлі просто неба, та певною мірою виконують функцію наметів. Прості навіси чи тенти добре послужать для невимогливих велосипедистів, але їх можна рекомендувати лише для стабільнішої погоди.
На закінчення декілька рекомендацій
-
- Вибирайте ретельно.
- Вибір ідеального намету не повинен бути питанням годин чи днів.
- Виділіть на вибір скоріше кілька тижнів, у вільний час читайте огляди та дискусії на туристичних порталах, дізнайтеся інформацію від досвідчених веломандрівників і дайте відповіді на вищезазначені питання.
- Якщо ви все ще не можете прийняти рішення, не бійтеся звернутися до когось із професіоналів, які проконсультують вас щодо вибору найкращого намету саме для вас.
Джерело: pixabay.com