Як боротися з комарами? Поради для подорожей та дому
Поради від експертів
Хочете насолоджуватися літом без сверблячих укусів? Прочитайте наші поради!
Коли відходить літо, дні стають коротшими, і під час ранкових чи вечірніх пробіжок ви все частіше будете занурюватися в темряву. Для того, щоб навіть подумати про те, щоб бігти в сутінках або навіть у темряві, потрібно оснастити себе налобним ліхтариком.
Зміст |
У потоці пропонованої продукції важко зорієнтуватися, а різні параметри налобних ліхтариків зроблять ваш вибір абсолютно безглуздим. Тому ми спробували скласти короткий посібник з вибору налобного ліхтарика для бігу, який зробить покупку такого ліхтарика легкою справою.
Незалежно від того, бігаєте ви в місті, в парку чи за містом, на вечірній пробіжці без світла не обійтися. Досить потужний блок живлення гарантує, що ви будете добре орієнтуватися в просторі, в якому рухаєтеся, і зможете вчасно реагувати на можливі перешкоди, зміну напрямку і рельєфу місцевості.
Найчастіше світло в налобних ліхтариках характеризується параметром СВІТЛОВИЙ ПОТІК в одиницях люмен (лм). Світловий потік - це кількісна характеристика випромінювання, яке випромінюється джерелом світла, він говорить про те, наскільки сильно буде світити джерело. Щоб отримати краще уявлення про це значення, наведемо приклад світлового потоку звичайних вольфрамових лампочок. Лампочка потужністю 40 Вт має світловий потік 400 лм, а лампа потужністю 60 Вт - 700 лм. Відповідна налобний ліхтарик для бігу повинен мати світловий потік не менше 100 лм.
На реальний результат, тобто якість освітлення, впливає і можливість регулювання світлового потоку. Регулювання відбувається автоматично всередині пристрою за допомогою мікрочипа, в результаті чого світловий потік залишається постійним протягом усього терміну служби батареї. Особливо дешевші «безіменні» налобні ліхтарики з торгових центрів не мають такої функції, і навіть якщо виробник заявляє про такі ж показники, як і відомі бренди, через кілька хвилин використання, у міру зменшення ємкості акумулятора, поступово зменшується світловий потік і, таким чином, погіршується видимість.
Ширина світлового конуса безпосередньо визначає скільки простору ви зможете освітлити навколо себе. Тобто, скільки світла від налобного ліхтарика розсіюється в навколишнє середовище. Чим вужчий конус світла, тим далі ви світите, але світло буде набагато гострішим і може бути незручним, особливо для більш потужних налобних ліхтарів.
Навпаки, широкий конус дасть вам кращий огляд не тільки місцевості перед вами, але й місцевості навколо вас. Іноді, однак, розсіяного таким чином світла недостатньо для своєчасної реакції на зміну рельєфу під час бігу.
Деякі пристрої оснащені крім стандартних світлодіодів ще і червоним світлом. Його перевага в тому, що він не осліплює та не викликає різких відблисків світла від блискучих і гладких поверхонь (лід, сніг, скло, вода). Це світло буде корисним для вас, якщо будете бігати з більшою кількістю людей і не хочете засліпити їм обличчя, коли ви підсвітите.
Червоне світло на налобних ліхтариках також може добре послужити в тумані. Якщо ви хочете ще більше збільшити видимість у тумані, змініть кріплення налобного ліхтарика. Зніміть його з голови та закріпіть на ремені або пряжці на грудях. Світло не так сильно буде освітлювати дрібні крапельки перед очима, і ви побачите місцевість краще і далі.
Абсолютно ключовий параметр. Без енергії налобний ліхтарик не буде вам світити. На жаль, є величезні відмінності між даними різних виробників. Для дешевих небрендових продуктів часто вказуються значення, які говорять про те, скільки часу потрібно для повного згасання ліхтарика, але не враховують той факт, що видимість довгий час була настільки низькою через зниження продуктивності ліхтарика (розряджена батарея), що практично ліхтар є незастосовний. Відомі виробники налобних ліхтариків, (наприклад, Petzl, Led Lenser, Beal) зазвичай вказують значення, які відображають фактичний термін служби ліхтарика, тобто час, протягом якого його світло буде настільки сильним, що надасть вам достатній огляд навколишньої місцевості.
Тип вибраного блоку живлення залежить в основному від міри та способу використання.
Налобні ліхтарики на батарейках типу АА або ААА ідеально підходять для щоденного використання. Цей тип живлення є найпоширенішим, тому батарейки до нього також легкодоступні.
За найкращим співвідношенням ціна/продуктивність або вага/місткість найкращим вибором є налобний ліхтарик , що працює на літій-іонних акумуляторах 18650. Ці акумулятори майже не страждають від «саморозрядки», вони мають довгий термін служби, але знайти їх складніше, необхідно мати спеціальний зарядний пристрій і вони менш стійки до впливу низьких температур.
Хтось більш вимогливий до комфорту, хтось менш, але якщо у вас болить голова від налобного ліхтарика, то щось не так.
Для бігуна дуже важливо, щоб налобний ліхтарик ідеально тримався на місці, не відскакував, не падав на лоб і т.д. Чим легший і менший налобний ліхтарик, тим краще. Якщо вам потрібен потужний, але компактний налобний ліхтарик з хорошим розподілом ваги і центром тяжіння, ми рекомендуємо вибрати пристрій з акумулятором, розташованим на потилиці. Однак недоліком для деяких може бути трохи більша вага, ніж у налобного ліхтарика з живленням в корпусі.
Особисто ми віддаємо перевагу стрічці, а не гумці або шнурку, тому що особливо під час тривалих забігів такий налобний ліхтарик має тенденцію до порізів. Знову ж таки, це компенсується трохи більшою вагою.
Автор: team 4camping.cz
Джерело: unsplash.com
Поради від експертів
Хочете насолоджуватися літом без сверблячих укусів? Прочитайте наші поради!
Поради від експертів
Відпочинок для ніг, зручне взуття для спекотних днів, стильний аксесуар, а також надійний партнер для складних місцевостей – усе це можуть бути сандалі.
Поради від експертів
Питання, на яке немає простої відповіді. Вибір найкращої сталі для вашого ножа означає пошук компромісу між дещо суперечливими властивостями. Отже, на що треба звернути увагу?
1 139 грн
373 грн
(1.07 %)
369 грн
265 грн
(2.26 %)
259 грн
2 749 грн
(20.37 %)
2 189 грн
959 грн
2 418 грн
(9.88 %)
2 179 грн
2 660 грн
(9.81 %)
2 399 грн
1 611 грн
(10.06 %)
1 449 грн