Вибрати налобний ліхтарик подекуди буває досить складно. Можна в буквальному сенсі загубитися серед усіх цих люменів, дальності світлових променів та годинах активної роботи. Скільки Вам вистачить діод? Для чого потрібне червоне світло? Чи справді необхідний індикатор стану акумулятора? Що краще: ремінець чи мотузочка? Якщо Ви хочете дізнатися трохи більше про вибір налобного ліхтарика, ми для Вас підготували наступний невеликий лікбез.
Ще перед безпосереднім вибором ліхтарика варто відповісти собі на два основні питання:
- Скільки коштів Ви готові до нього інвестувати?
- Для чого Ви будете його використовувати?
Базові ліхтарики
Якщо нам потрібен ліхтарик для підсвічування собі в наметі чи в наметовому містечку, по дорозі додому в темряві, для заміни перегорілої лампочки в люстрі чи, наприклад, для випадку, коли відключили електрику, тоді має вистачити менш потужний ліхтарик без додаткових функцій. Такі базові ліхтарики підійдуть також дітям в ролі першого налобного ліхтарика. Ідеальним варіантом може бути, наприклад, Petzl Tikkina 2 з двома діодами чи трохи потужніша модель Petzl Tikka 2 з чотирма діодами на ремінці, або ж Petzl Zipka 2 з чотирма діодами та регульованому мотузочку.
До цієї категорії належать і спеціальні ліхтарики, наприклад, Petzl Tactikka , яка доповнена червоним світлом. Воно посвітить там, де це необхідно, при чому зробить це не агресивно, щоб не перебудити весь табір чи не перелякати усіх звірів у лісі.
Потужні ліхтарики
Якщо Вам потрібен ліхтарик для спуску на лижах, їзди на велосипеді, похід в гори, альпінізм, спелеології, бігу або спортивного орієнтування, краще виберіть потужнішу модель. Але звертаємо Вашу увагу! Як тільки Ви спробуєте потужніший ліхтарик, Ви вже ніколи не будете задоволені слабшим варіантом :o).
Серед представників потужніших налобних ліхтариків з одним потужним діодом та червоним світлом можна виокремити такі моделі, як Petzl Tikka Plus 2 або Petzl Tikka 2 XP з функцією розсіювання променя (можна вибрати між сфокусованим та розсіяним світлом).
У потужніших ліхтариків зазвичай бувають додаткові функції, наприклад, можливість вибору інтенсивності світла, блимання, індикатор стану акумулятора тощо. Діоди та лінзи, які в них використовуються, характеризуються підвищеною якістю, а світло від таких ліхтариків легко досягає 40-60 метрів.
Спеціальні ліхтарики – для спелеології та екстремальних видів спорту
До найвищої категорії налобних ліхтариків належать моделі, призначені для екстремальних видів спорту, спелеології тощо. Йдеться про найякісніші потужні ліхтарики більшого розміру з акумулятором замість батарейок. Деякі моделі, наприклад Petzl Nao, завдяки спеціальному сенсору можуть автоматично пристосовувати потужність діод до навколишнього середовища. Натомість модель Petzl Ultra Wide може запропонувати рівномірно широкий пучок світлових променів розсягом до 180°.
Дешеві налобні ліхтарики
Багато замовників дивується, навіщо покупати дорожчий ліхтарик, якщо в торгових центрах або на ринку можна знайти за 150 грн? Відповідь дуже проста: хоча за сам ліхтарик Ви заплатите менше, але треба усвідомлювати, чим Ви його будете "годувати", тобто який тип живлення Вам буде потрібний для його роботи.
Зазвичай буде йтись про плоскі батарейки, які складніше знайти, та й коштують вони дорожче за звичайні. В результаті сам ліхтарик та його утримання вийде дорожче, аніж би Ви придбали дорожчий та якісніший продукт.
Світло від світла відрізняється - можемо сказати з особистого досвіду, що від дешевих ліхтариків не варто очікувати ясного світла, оскільки з-за неякісної спайки контактів воно часто блимає, а діоди часто відходять.
І на кінець невелика порада: не варто ставитися до вибору ліхтарика як до покупки шкарпеток. Якщо Ви вагаєтеся у виборі чи параметрах, краще запитати фахівців та ліхтарик випробувати на місці.
Більше статей про налобні ліхтарики:
Команда 4camping.com.ua