Познайомтеся з нашими приватними брендами: Zulu, Warg, MOOA
Бренди
У 4camping ми вкладаємо наш досвід у приватне виробництво.
Devold святкує день народження. Ви знаєте цей бренд?
Протягом століть рибалки з Олесунну, розташованого серед островів і фіордів західного узбережжя Норвегії, відважно долали суворі та непередбачувані умови Норвезького моря. Саме тут, 170 років тому, почала писатися історія компанії Devold, яка завдяки високій якості своєї продукції стала провідним виробником функціонального одягу з натуральної вовни.
Засновник бренду Devold, Оле Андреас Девольд (1827-1892), виріс одним з дванадцяти дітей у родині, де швейна справа передавалася з покоління в покоління. У віці 20 років він поїхав до Німеччини, щоб вчитися у місцевих майстрів у текстильних майстернях. Звідти він привіз не лише цінні знання, а й технологічні вдосконалення: найсучаснішу в'язальну машину та чотири ткацькі верстати. Невдовзі він почав виробляти вовняні рукавички, шапки, светри та іншу білизну, щоб захистити рибалок і робітників від екстремальних погодних умов Північної Європи. Це був 1853 рік, і історія скандинавської вовни почалася...
Однак успіх не дався Оле Андреасу задарма. Йому було важко закріпитися серед місцевих купців. Керуючись юнацьким ентузіазмом і діловим талантом, він об'єднав зусилля з бергенським оптовиком Сундтом, завдяки чому 1960-ті роки стали процвітаючими. Вовняний одяг Девольда завоював добру репутацію по всій Норвегії завдяки своїй якості та довговічності. За кілька десятиліть Devold став одним з найбільших виробників текстилю в країні, а на початку 20-го століття експорт вже становив значну частину його виручки. Серед знакових речей, які й сьогодні можна знайти в асортименті Devold, - светр з грубим візерунком Islender та міцний рибальський светр Blaatrøie, який також був популярний в Ісландії, на Фарерських островах і в Південній Африці.
Як візіонер, Оле Андреас Девольд швидко зрозумів важливість інновацій для розвитку свого бізнесу. Щоб підтримувати високі стандарти, він не боявся використовувати нові досягнення та впроваджувати новітні технології. Тому, коли йому знадобилося розширити виробництво, він побудував гідроелектростанцію в сусідньому Лангевоґу в 1882 році - першу в Норвегії - на додаток до нової та більшої фабрики.
Через рік, як Томас Едісон винайшов лампочку, 125 лампочок освітлювали інтер'єр ткацької майстерні. Він був першим, хто використав електричне освітлення в усьому районі Суннмьоре, і їхнє світло довгими північними ночами розливалося по схилах навколишніх гір. Того ж року Оле Андреас Девольд встановив телефон, щоб з'єднати адміністративні будівлі в Олесунді з фабрикою в Лангевоґу на протилежному березі затоки. Це дозволило уникнути незліченних подорожей на човнах через Борґунд-фіорди, що значно підвищило ефективність виробництва.
Оле Андреас Девольд підійшов до свого промислового успіху з великою соціальною відповідальністю, що робить його норвезьким Томасом Батою. Його компанія не лише створила багато робочих місць, але й заснувала лікарні, церкви, дитячі садки та продуктові магазини, а також побудувала 20 будинків для своїх працівників. Місто Лангевог біля підніжжя Сулаф'єллет, мешканців якого у 1855 році можна було перерахувати на пальцях однієї руки, швидко зростало і процвітало протягом 1870-х років. І хоча наприкінці 19-го століття багато регіонів Норвегії постраждали від відтоку робочої сили за кордон, успіх фабрики Девольда означав, що багато людей в районі Суннмьоре вирішили залишитися. Місцеві фермери також отримали вигоду від фабрики. Для них було великою честю постачати вовну на місцеве підприємство, і багато хто з них обмінював сировину на готову продукцію.
Оскільки шерсть має давні традиції в суворому кліматі Скандинавії, не дивно, що вона також супроводжувала перших полярних підкорювачів. Роальд Амундсен, Фрітьоф Нансен та Лінкольн Еллсворт покладалися на вовняну білизну Devold під час своїх першопрохідницьких експедицій до краю вічної мерзлоти.
У 1888 році, коли Нансен очолив першу в історії експедицію, яка перетнула Гренландію зі сходу на захід на лижах, він був одягнений у вовняну білизну Devold Ullundertøi, вовняні светри Islandstrøier та бавовняні куртки Vadmelsjakker. На 650-кілометровому маршруті експедиція зіткнулася зі сніговими бурями і температурами, що падали до -50 °C, причому на висоті до 2700 метрів. П'ять років по тому норвезький полярний дослідник вирушив на судні "Фрам" у сміливу подорож, щоб використати течії для досягнення Північного полюса. Він і його команда провели три довгих роки на спеціально пристосованому кораблі, замерзлому в Північному Льодовитому океані. Коли стало зрозуміло, що корабель не досягне полюса, він вирушив у подорож на санях, досягнувши 86°13'6" північної широти, наблизившись до Північного полюса ближче, ніж будь-хто до нього.
Пізніше "Фрам" супроводжував експедицію найвідомішого норвезького полярного дослідника Руаля Амундсена. У 1911 році цей полярник увійшов в історію як перша людина, яка досягла Південного полюса, випередивши приблизно на місяць британську експедицію Роберта Фалькона Скотта в змаганнях за підкорення найпівденнішої точки планети, учасники якої, на жаль, загинули при поверненні. Успіх Лінкольна у подорожі довжиною понад 3400 км пояснюється його величезною рішучістю, а також ретельною підготовкою і стратегічним вибором використання перевірених собачих упряжок для подорожі. Але він також дотримувався традицій в одязі, і якість його одягу з вовни Devold, безсумнівно, відіграла значну роль у його успіху. Разом з Лінкольном Еллсвортом Амундсен також досягнув Північного полюсу в 1925 році, який їм вдалося перетнути на дирижаблі Norge I на шляху з архіпелагу Шпіцберген на Аляску. "Я хотів би висловити вам щиру подяку за чудовий сервіс та підтримку, яку ви надали мені під час моєї експедиції. Я оцінюю вашу продукцію як найкращу з усіх, що я коли-небудь мав", - сказав Лінкольн Еллсворт у своїй подяці Девольду.
Традицію перших полярних першопрохідців продовжують сучасні шукачі пригод, для яких одяг Devold досі є гарантією якості, точного виконання та довговічності. У 1994 році, наприклад, він супроводжував Лів Арнесен, першу жінку, яка здійснила успішну одиночну експедицію на Південний полюс. Він також довів свою цінність для сучасних полярних дослідників, таких як норвежець Борге Усланд або чехи Петр Горки та Вацлав Сура, а також побував у Гімалаях та інших непривітних куточках планети з багатьма альпіністськими експедиціями.
За 170 років існування Devold багато чого змінилося. Проте цілі та ідеї компанії залишаються незмінними: постачати на ринок якісний та функціональний вовняний одяг, який забезпечує зручність, тепловий комфорт та надійний захист від негоди.
Devold - один з найстаріших брендів одягу для мандрівників у світі. Він виготовляє вовняний одяг з 1853 року і одягав багатьох шукачів пригод, дослідників та любителів активного відпочинку, включаючи Фрітьофа Нансена та Руаля Амундсена. Навіть сьогодні компанія вважається світовим лідером з точки зору якості продукції та інновацій в обробці та виробництві вовни. Devold пропонує широку колекцію функціональної білизни з мериносової вовни, шкарпеток, головних уборів, традиційних вовняних светрів та товарів для активного способу життя.
Автор: Devold
Джерело: архів бренду Devold
Бренди
У 4camping ми вкладаємо наш досвід у приватне виробництво.
Бренди
Колекція Deluxe Air Collection - це нова колекція від Outwell, яку оцінять великі та малі сім'ї. Колекція вражає своїм простором, надувною конструкцією та практичними функціями, які зроблять ваше перебування в кемпінгу більш приємним.
2 079 грн
(34.63 %)
1 359 грн
1 039 грн
(18.29 %)
від 849 грн
1 229 грн
(18.71 %)
від 999 грн
4 319 грн
(19.45 %)
від 3 479 грн
2 079 грн
(1.92 %)
2 039 грн